Wpis z mikrobloga

@innuendoPL: wybacz, ale nie wierzę w moc Mikroblogu jeśli chodzi o pytania dotyczące dzieł sztuki, jeśli jest jakiś prawdziwy znawca, to raczej na wykopalisku, prosta logiczna decyzja, to i tak nie wejdzie na główną, bo nie o to przecież chodzi...
@Xanthia: Tak się składa, że od 20 lat zajmuję się takimi sprawami. Z daleka widać, że jest to najwyżej reprodukcja. Płótno też nie pasuje do tego malarza, ewidentnie powstał już po wojnie. Rama pochodzi z lat 60 ubiegłego wieku. I teraz mam zagwozdkę.

a) obraz powstal w latach 60 tak samo jak rama

b) obraz powstal wczesniej, a dopiero pozniej oprawiono go w te rame
@Xanthia: @ike1: a mówiłem ,że reprodukcja! ale mnie Nemka nie słucha :< i rama też mi wyglądała na PRL @innuendoPL: poświadczy bo mu to napisałem na gg :> . Podpis Pankiewicza bo to reprodukcja ;> , warta pewnie ze 2-3 tysiące ,choć kto co lubi jak ktoś lubi to i da dwa razy tyle, ale to bez szansy na wzrost jest, nie będzie za 5lat warte 20tys. itd ;]
@Xanthia: Tutaj już nie jest mowa o inwestycji na przyszłość. Obraz nie stanie się droższy, a kupić go może jedynie jakiś zapaleniec albo idiota. O co mi chodziło z płótnem? Ano o to, że tutaj włókna były niestarannie przygotowane. Raczej tańszy materiał. Nie wiem jak z farbą, bo musiałbym zobaczyć obraz na żywo