Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, znacie może jakieś dobre seriale po #francuski ? Chodzi mi typowo o te kręcone po francusku, bo chciałabym poćwiczyć słuchanie trochę trudniejszego materiału. Do tej pory oglądałam popularne amerykańskie seriale dubbingowane po francusku, ale wiadomo, że dubbing zawsze będzie wyraźniejszy i łatwiejszy do zrozumienia, niż naturalna mowa, a chciałabym umiejętność słuchania doprowadzić do perfekcji. Oglądałam już Les Revenants i bardzo mi się podobało, więc bardzo mile widziane rzeczy w podobnym klimacie. Również wszelkie seriale z akcją powiedzmy od XIX wieku jak najbardziej spoko, jakieś dramaty, thrillery, sci-fi i fantasy (choć pewnie o to ciężko przy nieamerykańskim budżecie), kryminały/niegrażynowe obyczajówki ostatecznie też, ale nic w stylu naszych kryminalnych, tylko coś fajnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli znacie warte obejrzenia filmy niebędące komedią/komedią romantyczną, to również zapodawajcie. Jak coś fajnego, to chętnie obejrzę rzeczy z Quebecu, Belgii czy Szwajcarii, byle aktorzy byli nejtiwami. #francuski #seriale #filmy #francuskiekino #jezykiobce #naukajezykow
  • 14
@bobikufel: No właśnie jak rozumiem, że komedie z małym, łysym i śmiesznym również w swoim gatunku mogą reprezentować dobry poziom, tak pod względem rzeczy do oglądania jestem smutnym piwniczakiem i tego typu filmy niezmiernie mnie nudzą( ͡° ͜ʖ ͡°)
@reflex1: No w sumie by się przydało, bo przez to, że nie bardzo interesuje mnie gotowanie itp, to nie ma też szału z moim słownictwem dotyczącym jedzenia i jego przygotowania(inna sprawa, że pewnie niektórych nazw po polsku też nie znam), tylko żeby to było trochę ciekawsze ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale dzięki za pomysł.
@kociolek2: Marseille - słabiutkie, ale dostępne na Netfliksie, dzisiaj wyszedł drugi sezon.
Jest jeszcze pierwszy sezon The Missing, którego akcja ma miejsce częściowo we Francji i chyba jakąś część dialogów jest w tym języku, nie pamiętam już jednak czy jest ich sporo. Warto jednak obejrzeć, bo świetny serial, a szczególnie pierwszy sezon.
@kociolek2: Trochę odkopię, ale seriali nigdy za wiele ;) Polecam Dix pour cent - jest na Netfliksie bo chyba wykupili do niego prawa w drugim sezonie. Taka lekka, nieobowiązująca komedia o działalności agencji dla aktorów. Ostatnio obejrzałem w końcu też pierwszy sezon Les Revenants - takie w sumie nie-wiadomo-co, ale klimat jak w netfliksowym Darku.