Wpis z mikrobloga

@Wisteru: @2phonesylwus: ale panowie, może wykażcie odrobinę dociekliwości, wejdźcie na stronę internetową swojej parafii (parafii na terenie której mieszkacie, jesli nie jesteści wierzący) i sprawdźcie (albo zadzwońcie i zapytajcie) na co idzie ofiara z tacy w konkretną niedzielę. Tak dla przyzwoitości.
I nie, nie jest to kieszeń proboszcza. Do kieszeni proboszcza idzie część z ofiary za np. zamawianą mszę/ślub/chrzciny itp.
Serio serio.
@jack-lumberjack powiedz mi... po co robić to przez kościół, który i tak bierze pare procent dla siebie? (na pewno tak jest, bo nie sądzę że przeliczaja pieniądze z tacy i robią jakąś księge ile na co poszło, a w fundacjach wszystko czarno na białym masz)
Lepiej znaleźć fundacje i mieć pewność, że to komukolwiek pomoże...

Tak jestem niewierzący, nie mam szacunku dla wiekszości księży... szanuje tylko tych młodych, którzy serio robią to
powiedz mi... po co robić to przez kościół, który i tak bierze pare procent dla siebie? (na pewno tak jest, bo nie sądzę że przeliczaja pieniądze z tacy i robią jakąś księge ile na co poszło, a w fundacjach wszystko czarno na białym masz)

Lepiej znaleźć fundacje i mieć pewność, że to komukolwiek pomoże...


@2phonesylwus: trochę kulą w płot, bo wszelkiego rodzaju fundacje prowadzone przez Kościół robią naprawdę dużo roboty.
Serio,