Wpis z mikrobloga

Mireczki jak wygląd sytuacja z licencją WIN10 na zakupionym laptopie? MAM 10 na laptopie którego kupiłem w sklepie, ale sprzęt jest zbyt słaby i 10 muli jak cholera. Pomyślałem, że przeniosę sobie ją na PC, a na laptopa wgram 7 którą mam na nim. Czy taka operacja jest możliwa z punktu widzenia licencji czy też nie mam prawa przenosić OS z zakupionego laptopa nigdzie indziej?

#windows #windows10 #windows8 #windows7 #microsoft
  • 12
  • Odpowiedz
UEFI nie mam, nie ma tez nawet naklejki z kluczem pod spodem jak to bywało kiedyś w innych laptopach.Widziałem, że w internecie są oferty sprzedazy systemów OEM i są tańsze czy to znaczy, że po zakupie będę mógł zainstalować system tylko raz na jednym sprzęcie? Ew. formatowanie dysku w przyszłości czy wymiana komputera nie pozwoli mi ponownie go zainstalować na kompie?
  • Odpowiedz
@undercut: będziesz mógł instalować ten sam system ile razy chcesz ale tylko na tym samym sprzęcie, jak dokładnie to działa. Nie mam pewności ale pewnie przypisuje się do danej konfiguracji
  • Odpowiedz
@undercut: No dobra, lecimy.

Po pierwsze, jeżeli kupiłeś laptok z preinstalowanym systemem to jest to OEM. Taka licencja jest przypisane na stałe do jednego urządzenia. Fizycznie da się ją przenieść ale będzie to nielegalne.
Klucza nie widzisz, ponieważ nie ma już naklejek, klucz jest zapisany w BIOSie, i przy reinstalce sam się aktywuje. Można wyciągnąć klucz z BIOSa, a jak to wygoogluj.

Licencje z allegro, zwłaszcza OEM to są w 90%
  • Odpowiedz