Wpis z mikrobloga

Mirki mam do was takie pytanie. Od ponad roku posiadam BMW 330i. Generalnie dobry samochód, dający sporo frajdy z jazdy, ale jego utrzymanie doprowadza mnie już powoli do złego stanu psychicznego. Włożyłem w nie już jakieś 8k, a co jakiś czas wychodzą nowe usterki. Są to w większości małe rzeczy, ale psują całą radość z użytkowania auta. Warto włożyć w to auto jeszcze jakieś 5k(2k w lakier i 3k w naprawy mechaniczne), pojeździć do końca ubezpieczenia i sprzedać, czy sprzedać już teraz w takim stanie za jakieś 15-18k? #bmw #e46 #samochody #motoryzacja
  • 37
@Gabu: Robiłem regeneracje maglownicy, wymieniona chłodnica, klocki przód i tył, tuleje w dyrze, tuleje wahaczy, filtr paliwa, łożysko koła, zbieżność, łączniki stabilizatora, malowany zderzak z tylu i lewe tylne nadkole bo mały bąbel rdzy się pojawił, opony zimowe, letnie i sporo mniejszych pierdół jak pompka spryskiwacza, szybka lusterka, prowadnica rolety szyberdachu + wymiany oleju. Trzeba jeszcze zrobić tarcze przód i tył przy następnej wymianie klocków i tuleje wybieraka w skrzyni biegów.
@he_a_good_boy: pytanie, nawet jakbyś sprzedał za 18k, to co kupisz? dołożysz 30 tysiaków do jakiejś nowszej fury? Do nowszej też będziesz musiał coś dołożyć i utrzymać. IMO E46 330 oferuje naprawdę dużo, za stosunkowo dobre pieniądze, zarówno zakup jak i utrzymanie, to nie są kosmiczne pieniądze, a osiągi i ogólną jazdę ma niezłą. Porównywalna furka z nowszego rocznika (2006+) to 2x więcej kasy.
@he_a_good_boy: Nie masz alternatywy, bo e90 to minimum 30k trzeba dać i 5k na start, a i tak zaraz będzie się sypać. Mówię o e90 z miarę wyposażeniem.
To co włożyłeś to zwykła eksploatacja. Teraz przynajmniej wiesz co było zrobione i masz z tym spokój.
.
Jak chcesz mieć bezawaryjne auto to raczej nowe na gwarancji, a z tym tez różnie bywa. I co można kupić nowego? Chyba Fiata TIPO za
@kipowrot @danielosw @Gabu: Racja. W tej cenie alternatyw do 330i zbytnio nie ma. Myślałem o przejściu na jakieś tańsze auto, które na samym paliwie i oc w skali roku da mi 4-5k oszczędności względem e46, ale chyba zrobię to co trzeba zrobić i pojeżdżę tym gdzieś do końca roku.
@niezawodny: Mi się osobiście IS nie podoba. Moim zdaniem gorzej wykonany i z tego co wiem to 3.0 wychodziło tylko ze #!$%@? automatem. Do tego w PL na sprzedaż jest ich 8. A co do tych wydatków to na 100% nie skończy się na hamulcach i olejach jak chcesz zachować w miarę dobry stan.
@he_a_good_boy: Co tam masz w środku? Jakoś lepiej wyposażony? Nie zmienia to faktu, że jeżeli mechanicznie masz auto zrobione to szkoda sprzedawać. Już wyżej dobrze zostało przeanalizowane, że tego auta tak naprawdę nie ma na co zmienić w podobnych lub trochę większych pieniądzach. Dodatkowo, jeżeli wziąć pod uwagę łatwość montażu LPG i koszt przejechania kilometra mając instalację - już kompletnie nie ma na co zmienić wśród nowszych samochodów. Wykopowi specjaliści od