Wpis z mikrobloga

Mireczki byłem wczoraj pobawić się "symulatorem" na http://www.simplyrace.co.uk/simulators

Ogólnie zabawa fajna. Mają tam jakieś zajebiste kiery od Thrustmaster (ja mam tylko g29 i playseat) no i wyścigi na rFactor. Ale nurtuje mnie jedna rzecz.

Pomimo wyłączonych Traction Control i Stability Control jazda każdym autem była o niebo prostsza niż w AC, auta trzymały się drogi jak na szynach, a każdy (no prawie każdy) poślizg był banalny do opanowania.

W AC są auta, którymi nie jeżdżę bo nie umiem ich opanować, a nie mam czasu się bawić godzinami. Wczoraj jednak tego nie miałem.

Pytanie więc: Czy to możliwe, że to wina mojej kierownicy (tak mi powiedzieli na miejscu)?
Czy może jakieś ustawienia w samym rFactor (podobno nie było żadnych ułatwień włączonych, AC i SC sam wyłączałem)?

#acleague
  • 8
@wisnia6666: Jesli masz G29, to daj FFB w profilerze na 121%, wylacz dampingi i springa, maksuj promien skretu, zaloz soft lock w CM, potem zrob LUT na rozdzielczosci probkowania 200 i go wlacz w CM, oraz w ust. wideo daj MAX FRAME LATENCY na 1 [na koncu strony]. ALe mi rF tez wyglada bardziej arkadowo na streamach.
@r3pr3z3nt no właśnie miałem wrażenie, że gram w trudniejszego need for speeda ale podobno profesjonalni kierowcy ćwiczą na rF.

Będę w domu za parę godzin to coś pokombinuje z ustawieniami (chociaż nie wszystko z z tego co napisałeś zrozumialem więc się odezwę na privie)
@wisnia6666: na zdjęciu tam TMXa ledwo widzę, na pewno będzie trochę szybszy niż logitech i dlatego było łatwiej, ale z drugiej strony dużo robią też ustawienia.

podobno profesjonalni kierowcy ćwiczą na rF.


@wisnia6666: Każda sroka swój ogon chwali. Gdyby tych opini słuchać to na każdym simie ćwiczą pro kierowcy, a kubica to w ogóle nawet w CMR2 ćwiczył #pdk czyli to jest ultra sim xD