Wpis z mikrobloga

Robił ktoś z was w #bmw #e46 uszczelniacze zaworowe bo brał olej? Oddałem dzisiaj na taki kapitalny remont silnik i chciałbym się dowiedzieć ile was kosztowała taka przyjemność i czy poprawa była odczuwalna ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 11
@oazaSpokoju: To po wymianie uszczelniaczy powinno być ok. Pytanie jak długo, bo jeździsz na LPG, więc masz cały czas wyższą temperaturę spalania i nieco większy udział powietrza w procesie spalania.
@oazaSpokoju: > n42b18 316i 1.8 +gaz

Musisz kochać ten samochód ;)

U mnie m54 to wiadomo co z olejem robi - dwusuw.
Valvo 5w30 litr kosztuje 20zł.
Wciągnie z litr na tysiaka, bo lubi.
To jest ~20zł miesięcznie.
Nie wiem jak w twoim silniku, ale w m54 zarowno zrobione uszczelniacze jak i pierscienie potrafią... nic nie poprawić :)

Ja tam po prostu przywykłem, że spalam na 100km: ~ 17l gazu, 1l
@Gabu teraz to wiem że błąd popełniłem kupując te 1.8 ale buda zdrowa, ogólnie zadbany, wielkich osiągów nie potrzebuje więc chce sobie zrobić silnik na cycus glancus i parę lat potrzymac wiedząc co mam pod maską :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oazaSpokoju: Mam ten silnik w E46 XD Nigdy więcej R4.
Ostatnio poszedł mi rozrząd, podobno takie silniki. brał olej na potęgę - do wymiany cały ten okrągły element w środkowej części zdjęcia. Masa pieniędzy wsadzona a nadal wydaje jakieś niepokojące dźwięki. Dbam jak mogę i coś mnie strzela kiedy kumpel w starszym E46 z 2.2 pod maską ma względnie #!$%@? i nic mu się nie psuje.
Spajkuss - @oazaSpokoju: Mam ten silnik w E46 XD Nigdy więcej R4. 
Ostatnio poszedł m...

źródło: comment_FfvvbKb7N2yja0eodo32B42hFEgGzsTU.jpg

Pobierz
@oazaSpokoju n42b18 316i 1.8 +gaz - robiłem uszczelniacze miesiąc temu. Roczniki z pierwszej połowy 2003 i wcześniej mają wadę fabryczną - guma się wysrywa przy 200k km. Brał 1L/1000km, nic nie dymił, ale zaryzykowałem. Zrobiłem już 5k km i ani grama nie wziął. Te silniki tak mają. Dałem 3000 pln, bo nie znalazłem nikogo kto tego nie zrobi bez zwalania głowicy no i doszło planowanie, spawanie (bo była lekko pęknięta) i regeneracja
@kimyas: może chodziło mu o cały silnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie przesrane, że jest on tak wciśnięty w podszybie. Mechanicy nie chcą się z nim bawić.