Wpis z mikrobloga

Dziewczyny spod tagów #szydelkowanie i #amigurumi, jak zaczynałyście swoją przygodę z tym? Umiem robić półsłupki, słupki i inne takie, ale raczej w wersji XL - szaliki, koszyki, szydełko 8-11-15mm i gruba włóczka. Kupiłam "Amigurumi dla początkujacych" i zestaw mniejszych bambusowych szydełek na ali, ale jakoś totalnie mi to nie idzie, nic nie widać, jak wezmę mniejsze szydełko niż zaleca producent włóczki to ona zwyczajnie spada, wychodzi mi siedem oczek w pierwszym okrążeniu a nie sześć, aaa (°° a tak bardzo bym chciała robić takie słodkie rzeczy. Jakieś protipy dla początkujących? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
@fidolina: no właśnie na dużych okręgach jakoś łatwiej mi "oszukać system" i zrobić tak, żeby mi tych oczek wyszło ostatecznie tyle ile trzeba, a na małych mi się to wszystko jakoś gubi ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak liczysz oczka w pierwszym okrążeniu? Bo jak zrobię 6 półsłupków+kończące, to ostatecznie wychodzi 7 a nie 6 i wszystko się sypie :/
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka ja na początku brałam większe szydełko niż zalecane, wychodził trochę luźny ścieg ale łatwiej się tę włóczkę łapie. Nie ma sensu robić oczka zamykającego na końcu okrążenia, na gotowej maskotce wtedy wyraźnie widać przebiegającą linię w miejscu gdzie zamykałaś i zaczynałaś nowe okrążenie. Robisz normalnie półsłupek w pierwszym półsłupku poprzedniego okrążenia i zakładasz sobie np agrafkę, żeby Ci się nie myliło. Nie wiem, czy trzeba dołączyć zdjęcie do porad jak przedmówczynie
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: ja mogę dodać swój "protip", żeby zamiast znacznika używać kawałka włóczki innego koloru, przekładając go naprzemiennie przez pierwsze oczka kolejnych okrążeń - w ten sposób łatwiej policzyć, na którym okrążaniu się skończyło jak się nagle oderwiesz od robótki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Btw pamiętam, że brak konieczności robienia oczek zamykających też był dla mnie rewolucją :P Powodzenia!
  • Odpowiedz
@nacpanazielonka: haha chyba każda na początku robiła oczko zamykające ;) zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami - próbuj na większym szydełku i z czasem nabierzesz wprawy :) ja mojego pierwszego króliczka mam do tej pory i nikomu nie oddam :) każde kolejne ami będzie fajniejsze porostu próbuj :)
Parę moich prac możesz znaleźć tutaj #crochetbreak lub na moim fb :)
  • Odpowiedz