Wpis z mikrobloga

"Myślę, że oni już nie byli ludźmi w oczach tych, którzy ich wydawali, którzy ich łapali, którzy ich więzili, związywali im ręce, zawozili ich na posterunek. Myślę, że to jest jakiś problem, właśnie ten brak szacunku, pogarda, która ich otaczała, osamotnienie, że to było zderzenie się zupełnie różnych płaszczyzn, że ta śmierć żydowska wynikała również z takiej całkowitej niemożności porozumienia, dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć."


@lemo: No po tym rozwinięciu jest jeszcze gorzej, bo dalej jest narracja z pozycji narodu wybranego który cierpi, oczywiście tylko on jeden, jak zawsze, jak i wskananie bezpośrednie winowajców, to oczywiście Polacy którzy wydają, łapią i wywożą, niczym świnie na ubój. Narracja jeszcze bardziej antypolska. Coś chcesz jeszcze rozwinąć ?

Ktoś ma jeszcze wątpliwości, że zwolennicy zwolennicy PiSu (bo trzeba wspierać tą partię, żeby używać terminu wyjętego z przekazów dnia - "totalna opozycja"), łykają zmanipulowane filmiki i fake newsy jak pelikany? Przy okazji są przekonani swojej wyższości nad resztą społeczeństwa.


@lemo: Ależ słowa: " ... Będziemy opozycją totalną, najtwardszą z możliwych ..." to słowa mojego ukochanego Grzesia... Tak się sami nazwali, tak mają. Czynem swoim to określenie dopełniają pięknie. I teraz z ust leminga rozlega się skowyt propaganda, propaganda ...