Wpis z mikrobloga

@soadfan: Mirku to ma działać a nie przejmować się, że otulina kabla ma inny kolor... Ten kto kiedykolwiek będzie zaglądał do włącznika schodowego niech pomyśli, że może tam w każdej żyle płynąć prąd... Jak jest na tyle nie kumaty to niech go kopnie...
@Lucaa_Brasi nie! Po to w elektryce są normy i standardy, że ja czy inny elektryk idący na awarię czy przeróbke mam mieć pewność, że żyła w kolorze żółto-zielonym jest bez napięcia. Po to żyła żółto-zielona jest nazywana ochronną, aby taka funkcje spełniała. I takie #!$%@? jak Twoje jest typowe dla #januszeelektryki i ludzi bez znajomości elektryki. Zrobię tak, bo wygodniej... Ehhh szkoda słów.
@soadfan: Ale masz jeszcze drugą zasadę bezpieczeństwa! Pamiętaj, aby nie działać pod napięciem! Mam oświetlenie na oddzielnym bezpieczniku, wiec jak przyjdziesz to pamiętaj, aby go wyłączyć... Takie niespełnione marzenia elektryka, w starym domu.... Nie będę kuł tynków, ale też nie chcę mieć nikogo na sumieniu, więc pomaluję ten żółto -zielony czarną farbą po obu końcach... Uznasz ten kompromis? #piekloperfekcjonistow