Wpis z mikrobloga

Wszystkim pobożnym Polkom i Polakom przypominam, że słowiańskimi bogami byli np Swaróg, Świętowit, Jarowit czy Perun. A wiara chrześcijańska w żydowskich bogów została nam narzucona siłą i pod groźbą eksterminacji ze strony Niemców. Z tamtych czasów zostało jednak sporo obyczajów i obrzędów. A więc może patriotycznie wrócimy do starych wierzeń? ( )


https://www.slawoslaw.pl/bogowie/

#wiara #slowianie #zydzi #niemcy #historia
xandra - Wszystkim pobożnym Polkom i Polakom przypominam, że słowiańskimi bogami byli...

źródło: comment_YI1x00yIIlRnV4E4b5heNgr3RXyZdo5V.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xandra: Zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę, a naszą słowiańską kulturę i folklor lubię i szanuję. Przypominam Ci jednak, że "żydowskich bogów" jest Jeden – także w Chrześcijaństwie ( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) z którym mnie osobiście jako Polakowi bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
@xandra:

Perun zaświadczony jest tylko na Rusi, nie wiadomo czy był w ogóle czczony w Polsce. Podobnie Swaróg. Świętowit to bóstwo czczone wyłączni na wyspie Rugia, prawdopodobnie również twór miejscowy. Jarowit natomiast to bóstwo z Radogoszczy na Połabiu. "Polskich" bogów można znaleźć rozsianych u Długosza czy Miechowity.

Prawdopodobnie nie było jednolitego panteonu słowiańskiego, podobnie jak nie było panteonu celtyckiego i nawet germańskiego. Poszczególne plemiona czciły własnych bogów, jakieś bóstwa przechodziły
  • Odpowiedz
Wszystkim pobożnym Polkom i Polakom


@xandra: "Polacy" to nazwa narodu, używając jej domyślnie mówisz zarówno o kobietach (ona), mężczyznach (on) oraz dzieciach (ono). Twoje zdanie nie wymagało rozróżnienia na płci, bo jesteśmy jednym narodem (nad rodem). No chyba, że uważasz inaczej i do płci dorabiasz jakąś ideologię, ale to wówczas jest strasznie seksistowskie i marksistowskie.

Z tamtych czasów zostało jednak sporo obyczajów i obrzędów. A więc może patriotycznie wrócimy do starych
  • Odpowiedz
Ale bzdury. Cesarstwo Rzymskie upadło kilkaset lat po uznaniu Chrześcijanstwa za religię, na skutek najazdow barbarzyńców. Potem nastąpił wielki syf i dopiero ustabilizowanie się typowo średniowiecznych państw ok 6 wieku umożliwiło rozwój. Czyli pisanie że sredniowiecze to czas upadku i zahamowania rozwoju jest głupotą, zresztą nawet nie chce mi się wypisywać średniowiecznych wynalazków, czy filozofii, bo można to spokojnie znaleźć na internecie. Co do palenia na stosie, to najwięcej tego typu wydarzeń
  • Odpowiedz