Wpis z mikrobloga

@bezpiecznik88: Tak naprawdę dopiero po czasie się okaże, czy to była dobra decyzja. Póki co po każdym boomie następował gwałtowny spadek, a jakiś czas później kolejny, jeszcze większy boom. Jeżeli BTC nie wróci już do tego poziomu, to można powiedzieć, że dobrze zrobiłeś. Ale równie dobrze np. za rok może skoczyć do 40k. Tego niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
@rysiekryszardziom: Widzisz Rysiu, a jak w listopadzie i grudniu pisałem, że za szybko to idzie i niedługo będzie większa korekta to mnie krytykowaliście, bo będzie wiecznie rosło, bo BTC jest inne, bo s-curve i takie tam.

Spadek do $5000 jest całkiem prawdopodobny. Zdrowa korekta była potrzebna od długiego czasu.
@rysiekryszardziom: Oczywiscie, ze jest to loteria, ale spadków mozna sie bylo spodziewac już od poziomu przekroczenia 3k$. Ja sie smieje z tego, ze za kazdym razem jak ktos wychodzi z gry to jest wyzywany od frajerów i pada slynne stwierdzenie o "odsiewaniu leszczy", "taniej nie bedzie". Prawda jest taka, ze wiekszosc holduje bo albo ma malo do stracenia, albo nie chce sie pieprzyc z rozliczaniem podatków.
wiekszosc holduje bo albo ma malo do stracenia, albo nie chce sie pieprzyc z rozliczaniem podatków


@bezpiecznik88: większość holduje bo pokupowała na lokalnych górkach. Dlatego dobrze mieć kapitał w zapasie, aby dokupywać gdy cena spada poniżej naszego pierwotnego zakupu. Wtedy już niższy kurs zapewnia nam wyjście na zero.
Inaczej z osoby chcącej coś tam zarobić, stajesz się przymusowym holderem z zamrożonym kapitałem, który nie może wykonać żadnego ruchu aby nie stracić.