Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem propozycję pracy w jednym z miast, jeszcze lekko ponad to mityczne #programista15k (ale brutto, choć na B2B). Praca niby spoko, ale już czuję, że zgniję. Nie przeraża mnie tak ciężka harówa, która się zapowiada, natomiast nie znoszę tych sztywnych reguł, bzdurnych spotkań, raportów, siedzenia przed ekranem i odklepywania dla zasady godzin na etacie (lub więcej) - nawet jeśli wyrobię się z pracą 2x szybciej, to muszę siedzieć. Zero elastycznych godzin i sztywne reguły firmy. Czuję, że to nie dla mnie i znowu zacznę się dusić, jak w więzieniu, patrząc przez okno korpo na tych wolnych ludzi na ulicy. Życie od weekendu do weekendu, z przeświadczeniem ciągłego bata nad sobą - masakra! Z drugiej strony kończy się już kasa. Mam jednak wiedzę i fach w ręku, perspektywę własnej firmy i realizację większego kontraktu w niedługim terminie, ale jest pewien strach... I tak walczy we mnie ta mentalność dobrze wynagradzanego wyrobnika vs ryzyko własnego biznesu. Cholernie trudny wybór, choć wiem czego chcę w sercu, to strach i niepewność wręcz obezwładnia...

#praca #pracbaza #korposwiat #korpo #it #biznes #firma

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 7
  • Odpowiedz
odklepywania dla zasady godzin na etacie (lub więcej) - nawet jeśli wyrobię się z pracą 2x szybciej, to muszę siedzieć. Zero elastycznych godzin i sztywne reguły firmy.


@AnonimoweMirkoWyznania: to w końcu b2b czy etat i sztywne godziny? wynegocjuj sobie efekt, a nie czas pracy.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Stary, mam identyczne rozterki. Zastanów się nad jedną rzeczą: czy jesteś lepszym inżynierem czy biznesmenem?

Jeśli czujesz się dobrym inżynierem, to po 4 latach (tak jak ja) stwierdzisz, że masz dosyć użerania się o każdą złotówkę, bo przecież masz umiejętności pozwalające Ci żyć na dobrym poziomie - bez stresu. To dosyć istotne, bo stres w przypadku sporych zobowiązań potrafi fizycznie zniszczyć człowieka. Jeśli dusisz się w pracy, po prostu
  • Odpowiedz