Wpis z mikrobloga

Mireczki, miałem sprawe karną z dupy oczywiście uniewiniony prawomocnie, podalem o odszkodowanko/zadoscuczynienie (myla mi sie terminy chyba to drugie) panstwo. I tak sobie czekam jako że kontakt z adwokatem ktory sie tym zjamuje ostatnio utrudniony, a wszelkie pisma ida do niego nie do mnie, chcialbym sie dowiedziec co i jak z moja sprawa. I teraz pytanie gdzie mam się zglosić aby dostac nr sprawy? Wiem ze sądy się przerzucaly ktory ma sie tym zająć. Gdzie podzwonić aby mi powiedzieli co i jak.
#prawo #sady #odszkodowanie #zadoscuczynienie
  • 16
@Matyson: brawo ty #!$%@? geniuszu, jak juz ukonczysz 3cia klase podstawowki i powiedza ci ze sadow jest pincet rodzajow oraz ze sad to nie jest jedno biorko przy ktorym zalatwiasz wszystko to daj znac moze cos pomozesz
@turtelian: każdy sąd przygłupie ma biuro obsługi interesanta, dzwonisz podajesz imię nazwisko, ewentualnie pesel i ci wyszukują numer sprawy i jeszcze powiedzą co i jak, o ile akurat ci się styki od nadmiaru informacji nie przepalą xD

A jak jestes takim jamochłonem, że nie wiesz czy masz sprawę w sądzie w Szczecinie czy w Zakopanem, no to nikt ci nie pomoże.
@Matyson: dobra panie wyszczekany jak zes taki adwokat to mi powiedz : jak juz sady sie poprzerzucaly sprawa kto ma sie nia zajmowac, i trafila do sadu x 1szy wydzial cywilny, akta u sedziego ale nie ma jeszcze terminu rozprawy to ile takie gowno jeszcze moze trwac ?
@turtelian: to zależy od sądu i sędziego ¯\_(ツ)_/¯ W Łodzi na taką cywilną w rejonowym do pół roku, w Warszawie dłużej, w mniejszych miejscowościach krócej. Jak znasz już wydział, to możesz spróbować zagadać z sekretariatem tego wydziału i spytać kiedy wpłynął pozew i ile się mniej więcej czeka na termin rozprawy u nich, tylko musisz rozmawiać z większą elokwencją niż my tutaj w tym wpisie, bo ci nie powiedzą ;)
@Matyson: pozew wplynal 1,5 roku temu ale sady sie przerzucaly kto ma sie tym gownem zajac, bo jak placic pieniazki to nie sa tacy chetni. A do tego konkretnego sedziego ponoc w listopadzie, duze miasto krakow.(stąd tez milion sadow w 1 miescie do wyboru)