Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy! Mam problem ze swoim autem, a mianowicie przy prędkości 120 zaczyna lekko wibrować i wraz ze wzrostem prędkości wzmacniają się wibracje :/ Nie jest to raczej wina opon i felg bo to już chyba było przed wymianą na zimowe (samochód kupiłem tydzień przed zmianą opon)
Za trzy tygodnie czeka mnie trasa gdzieś około 1200 km i nie wiem czy konieczne to robić przed wyjazdem :/
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #pomocy
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CocoJambo14: a to tylko o prędkość chodzi? czy np. po prostu o większą prędkość obrotową silnika. jak sama prędkość to tak jak pisali - wyważyć koła ( mógł spaść ciężarek ) i sprawdzić felgi. Potem zawias potem mechanik
  • Odpowiedz
@CocoJambo14: jesteś z Wrocka? na 90% źle wyważone. Pamiętaj że felgi to jedno, opona też ma bicie i felga musi być w komplecie z oponami wyważona i to prawidłowo, do tego z kalibrowana maszyna. Ja dopiero w 3-cim miałem dobrze wyważone.
  • Odpowiedz
@CocoJambo14: miałem podobny problem w Focusie mk2. Z tym, że u mnie było to właśnie przy prędkościach powyżej 90km/h głównie gdy wciskałem gaz. Przyczyną u mnie był, jak kolega powyżej pisał, wewnętrzny przegub. Z tego co wiem można z tym spokojnie jeździć jakis czas (w moim objawy trwały jakieś pół roku zanim to naprawiłem).
  • Odpowiedz