Wpis z mikrobloga

Hej,

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego przepisu na pieczone panzerotti z szynką i mozzarellą, który obiecałem wam w zeszłym tygodniu.

Przepis bazuje na cieście do pizzy, który publikowałem jakiś czas temu (dodany w powiązanych). We wkładzie niekoniecznie musicie używać szynki i mozzarelli, chociaż ta wariacja jest chyba najczęściej spotykana na włoskich ulicach. Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi wrażeniami oraz zdjęciami po przygotowaniu tego dania!

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi co do przepisu to śmiało pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Na zdjęciu pizza margherita w stylu neapolitańskim. W przyszłym tygodniu przedstawię wam artykuł o tym jak piec pizzę w domu, tak aby była zbliżona do tej którą możemy dostać w pizzerii. Osoby, które chcą żeby zawołać ich do następnego przepisu oraz aby wołać ich do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej Osoby, które już są na liście nie muszą plusować tego komentarza, bo już na niej są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W kolejnych odcinkach chciałbym zająć się tematem sosu do pizzy, tiramisu i kilkoma innymi włoskimi przepisami. Jeśli macie jakieś pomysły lub sugestie na kolejne dania to piszcie śmiało w komentarzach lub na priv.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej, 

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego prz...

źródło: comment_BjyWRnDfXxsXAXXu96gLB89G8cN75po0.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobbyjones: Jest napisane, że pizza w stylu neapolitańskim, nie neapolitańska. Ta, którą wkleiłeś różni się od tej mojej ze zdjęcia tym, że jest pieczona w piecu opalanym drewnem o temperaturze prawie 500 stopni, którego niestety większość osób w domu nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jeśli chcesz być taki dokładny to nie wiemy też, czy twoja spełnia wszelki normy takie jak ph wody użytej do jej
  • Odpowiedz
@MG78

Jeśli chcesz być taki dokładny to nie wiemy też, czy twoja spełnia wszelki normy takie jak ph wody użytej do jej przygotowania czy ilość wapnia 60-80 mg/l.


O tym, czy pizza jest neapolitańską decyduje AVPN opierając się na wytycznych unijnych.
Możesz mi we wspomnianych wytycznych wskazać te
  • Odpowiedz
  • 0
@MG78 mrozisz czasem ciasto? Ostatnio robiłem i za dużo mi wyszło więc pierwszy raz zamroziłem i teraz nie wiem kiedy i jak rozmrozić jeżeli chcę jutro piec na kolację
  • Odpowiedz
@maniok: Generalnie dopiero zaczynam testy z mrożeniem.

Z tego co się dowiadywałem to jak jest zamrożone to dzień wcześniej możesz wyciągnąć je do lodówki lub około 6-7 godzin wcześniej do temperatury pokojowej.

Jeszcze nie sprawdzałem na sobie, więc będę wdzięczny jeśli podzielisz się swoją opinią ;)
  • Odpowiedz
@MG78: ostatnio próbowałem zrobić pitce na kamieniu i d--a, poszła do kosza cała. Może zdradzisz mi sekret jak "zrzucić" pizzę na kamień? Robię tak:
1. rozciągam ciasto, podsypuje solidnie podkładkę mąką
2. kładę ciasto na podkładkę z mąką
3. wykładam sos (ciepły - może tu robię błąd?) i ser
4. chcę włożyć pizzę do pieca na kamień. W tym momencie ciasto mi się już przykleiło do podkładki i nie ma opcji żeby je zrzucić z tej podkładki :/ zaczyna mi się rolować, spadać
  • Odpowiedz
@Mithrindil możesz spróbować nakładać na podkładkę bezpośrednio przed wrzuceniem na kamień (jak już są na niej wszystkie składniki). Mąka podsypuj tak jak robiłeś wcześniej. Zaznaczam że nie mam kamienia ale jak obserwowałem jak to robią w restauracjach to taka była kolejność ;)
  • Odpowiedz
@Mithrindil: a tę podkładkę to jaką masz? drewniana? spróbuj podsypać mąką kukurydzianą, a najlepiej semoliną. Może robisz zbyt mokre ciasto? powinno być takie żeby się nie kleiło do palców
  • Odpowiedz
  • 1
@MG78 wkoncu Cię odnalazłam( ͡º ͜ʖ͡º) pamiętam wpis o cieście do pizzy. Szukałam i nie mogłam Cię znaleźć. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz