Wpis z mikrobloga

  • 2
@wjtk123 o, o jakiś konkret mi chodziło. Dziękuję :) tylko że ta bliska osoba uważa, że komornik nie ma jak się dowiedzieć o takim dodatkowym koncie, a urząd skarbowy interesuje się kwotami od chyba 100 tys zł.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Sprawa dokładnie sprzed tygodnia i wiem jak było, bo tak "rozliczali" się moi współpracownicy. Ojciec zapłacił zobowiązanie syna wobec jego byłej żony. Na drugi dzień przyleciał do tej byłej, żeby załatwiała u komornika, bo zajął mu konto. Nie wiem czy to było legalne czy nie i nie dopytywałem jak się skończyło.
  • Odpowiedz
@Ciamciaramciam: żadnych przysług bankowych, żadnych kont, niczego takiego nawet swojej rodzinie. Rodzice, rodzeństwo to maks dla takiej pomocy. Cała reszta wyrucha Cie bez mydła i narobi problemów. Szczególnie jeśli pojawia się w tej historii komornik.
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Prywatne konta syna pozajmowali już wcześniej. Jak by był współwłaścicielem to też chyba by wcześniej zajęli. Nie wiem jak przy upoważnieniach i czy takowe było. Teraz jeszcze zastanawiam się czy nie powinni zapłacić podatku od darowizny. Ale na szczęście to nie mój problem.
  • Odpowiedz