Wpis z mikrobloga

"Argus Porter"

Wygląd: Ciemne piwo, lekko bordowe na początku, piana beżowa (drobnopęcherzykowa). Prawie zerowy Lacing, minimalne ślady, piana utrzymuje się przez kilka minut, zostaje malutki kożuch piany. Nie jest źle, spodziewałem się czegoś gorszego.

Aromat: Podczas przelewania w nozdrza uderza fetor alkoholu, alkohol dominuje i jest mocno wyczuwalny, już po przelaniu, alkohol jest jakoś bardziej ukryty (wciąż wyczuwalny), ale już nie czuć go tak mocno, jakaś taka lekka kawa, chleb, ogólnie to biednie, gdyby nie ten alkohol to byłoby neutralnie, ale ten fetor alkoholu był ohydny.

Smak: Wyczuwalny alkohol, niestety grzeje przełyk, piwo jest nazbyt mocno słodkawe i nagazowane, jak na 8% alkoholu nie czuć tej głębi smaku, taka mocna kawa z alkoholem. Smak kawy w miarę tłumi alkohol, dominujący smak cukru (karmel), pod koniec znowu powraca chlebowy posmak, niestety pod koniec dominuje alkohol (mocny) i wyszedł taki dziwny smak (leki dla dzieci) i piwo skończyło w zlewie, pod koniec było tak ohydne, że bym nawet szczurom tego piwa nie dał, żal mi się zlewu zrobiło.

Podsumowanie: Piwo kosztowało 2.69zł i zostało zakupione w sklepie Lidl, w tej cenie nie spodziewałem się rewelacji, po recenzjach tego piwa nie spodziewałem się szału, w recenzjach była mowa o suszonej śliwce, niestety ja tego nie doświadczyłem, piwo bardzo wodniste, mocny alkohol i na dodatek pod koniec wychodzi taki smak leku dla dzieci, piwo jest mega słodkie, zawiodłem się, choć z drugiej strony to tylko 2.69zł i nie można spodziewać się szału, planuję leżakować jednego Arugusa Portera (właściwie to już leżakuje), zobaczymy, jak będzie smakować taka wersja leżakowana( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak ktoś chce się upić, to może i nawet się to piwo nada, jeśli ktoś spodziewa się Portera Bałtyckiego, to odradzam, jeśli ktoś spodziewa się dobrego portera, to też odradzam. Wydaje mi się, iż leżakowanie troszkę zbalansuje alkohol, pojawią się suszone owoce.

Styl: Porter Bałtycki.
Alkohol: 8%

Zapraszam do obserwacji tagu #piwnydonislaw (będę pod nim umieszczał recenzję różnych piw i takie tam).

#craftbeer #piwo #recenzja #alkohol

*Zdjęcie pochodzi z gazetki Lidla, często na tego Argusa są promocje.
DonislawDev - "Argus Porter"

Wygląd: Ciemne piwo, lekko bordowe na początku, piana...

źródło: comment_FJ22Y07SGOpR2wsCbdOE5x7zjXDS7FJk.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@thrawn41:
Dziękuje za informację, piłem pierwszy raz to piwo, szkoda, że tak słabo trafiłem(,). czyli smakowo to zwykła loteria, część osób polecała to piwo, a druga część określała je jako "mocno alkoholowe" i to tyle, chciałem sobie wyrobić własne zdanie i zakupiłem t piwo.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :-}

@majkelr:
Potrzymam, wydaje mi się, iż po leżakowaniu będzie to zupełnie inne piwo.
Pozdrawiam Pana
  • Odpowiedz
@thrawn41: Z jakich różnych browarów. Argusa Portera w puszcze robią browary łódzkie i tylko one. tego w butelce robił Amber, ale to były dwa rzuty tylko i już chyba nie powtórzą.
  • Odpowiedz
Z jakich różnych browarów. Argusa Portera w puszcze robią browary łódzkie i tylko one. tego w butelce robił Amber, ale to były dwa rzuty tylko i już chyba nie powtórzą.


@majkelr: Może i tak, ale to nie zmienia faktu, że jest tak jak napisał @thrawn41 czyli jest loteria z warkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raz trafisz na całkiem dobrego portera, a czasami na jakiegoś bezsmakowego sikacza (
  • Odpowiedz
@majkelr: skad wiesz ze to Łódzki? Nie ma na nim nazwy browaru, nie ma miejsca produkcji – pozostają więc domysły. A co do loterii z warkami to sam sie przekonałem o tym nie raz. Przedostatnio jak go pilem to straszne szczyny a ostatni był świetny.
  • Odpowiedz
@thrawn41: Wszyscy już o tym wiedzą od 2 lat, a że w łódzkich nie czają bazy to raz potrafią lać w puszki do argusa wyleżakowanego 6 miesięcznego portera, zamiast do swoich puszek łodzkiego, a raz dopiero świeżego. Jak się trafi i na co ogólnie są braki. W ogóle nie czają bazy, że lepiej wspierać własną markę, zamiast marketowej. Poza tym żaden inny browar nie puszkuje porterów w PL.
  • Odpowiedz
@DaneOsobowe:
Nie pamiętam( ͡° ͜ʖ ͡°)
Było lepiej tego jestem na 100% pewien. Alkohol był bardziej "zbalansowany", ale jak dla mnie było nadal bez szalu, ale w tej cenie, hm ;P
Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-}
  • Odpowiedz