Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł jakie narzędzie będzie dobre?
Mam skrypt pythona na serwerze. Chciałbym go uruchomić, potem wyjść z terminala i żeby on dalej działał. Potem znowu zalogowałbym się i sprawdził aktualny out. Problemem jest to że serwer jest windowsowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Istnieje jakiś program (najlepiej z webowym dostępem) żeby pozwalał mi podglądać aktualny out? W miarę możliwości też chciałbym przez niego odpalać kolejną instancję i ją też kontrolować.

#python #programowanie #windows10
  • 12
Problemem jest to że serwer jest windowsowy ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@jamslodki: ale dlaczego Winda?()

Zrób żeby leciał w tle ale zrzut stdout zrób do jakiegoś pliku, który będziesz mógł podglądać
@a231: właśnie też nad tym płaczę tak to bym użył screena.
a z tym zrzutem to nie będzie tak, że będę mógł go dopiero przeglądać po zakończeniu? Skrypt może chodzić kilka dni i chciałbym mieć właśnie bardziej podgląd 'live'
@jamslodki: Nie wiem jak to wygląda w przypadku Windows 10 ale na 7 mogłem normalnie podglądać plik z logiem. Minus był taki że otwierałem go NP++ i aby się zaktualizował musiałem go otwierać raz jeszcze.
@jamslodki: no ja bym to w kontener dockera wrzucił, chociaż nie wiem jak wygląda konfiguracja z wystawieniem go na zewnątrz maszyny. Wydaje mi się, że musiałbyś taki kontener uruchomić w sieci host i dostałby on swój osobny adres właśnie z tej podsieci. No i plus jest taki, że wewnątrz kontenera działa sobie linux, np. ubuntu czy alpine.
@a231: właśnie też nad tym płaczę tak to bym użył screena.

a z tym zrzutem to nie będzie tak, że będę mógł go dopiero przeglądać po zakończeniu? Skrypt może chodzić kilka dni i chciałbym mieć właśnie bardziej podgląd 'live'

Plik możesz appendować.