Wpis z mikrobloga

Potrzebuję Waszej pomocy, otóż mam do wyboru dwie prace:
1. (Obecna praca)Grafik ustalam sam, pracuje po 100h/msc z czego mam średnio około 2500zł. Brak większej możliwości awansu. W lepszych okresach (2/3msc na rok) zarobki około 4000-5000zł/msc (cały czas za 100h). Umowa zlecenie, brak większych kontroli z góry, robię co chce, ma być tylko sprzedaż. Praca niestety cały czas stojąca.
2. (tutaj jeszcze nie pracuje, dostałem tylko propozycję) Grafik z góry narzucony, praca od pon-pt pełny etat. Na sam początek 2200zł/msc i po 3msc. Około 3000/msc. Duże możliwości rozwoju i awansu, praca siedząca, dość spore korpo. Umowa o pracę i dofinansowanie do multisport.

Plusy i minusy? W 1 robie co chce, kiedy chce, ile chce, co dla mnie studenta zaocznego jest plusem. Największym minusem jest jednak to że praca jest stojąca i że nie mam możlwiości awansu, oraz brak stałej wypłaty (raz jest 2000 a raz 4000/5000zł zależy od sprzedaży)
W 2 plusy to umowa o prace, dofinansowanie multisport i możliwość awansu i praca siedząca. Minus największy to praca na pełen etat.

Mam spory dylemat, bo wiecie jak jest. Nie mam 100% pewności że będzie kasa w granicach chociażby tych 3/4k. Ale znowu praca siedząca to dla mnie ogromny plus, kręgosłup mi wysiada od tego stania. Natomiast chce pojechać na narty/rower - nie moge bo praca, jedynie weekendy, ale wtedy mam studia. Chce coś załawić u lekarzy/urząd itd. to tez sie musze spieszyć bo moge nie zdążyć. W mojej obecnej pracy nie mam takiego problemu.

Proszę pomóżcie co byście zrobili? Pytanie skierowane tylko do osób lvl 20+ które maja pracę :) Dziękuję z góry za pomoc :)
#pytanie #kiciochpyta #praca #pracbaza #korpo #korposwiat #zarobki #finanse #corobic #pomocy
  • 12
@cysterna:
Przede wszystkim - sporo korpo ma tygodniowe/miesieczne rozliczenie godzin. Chcesz iść do lekarza, to wychodzisz z pracy, wracasz po dwóch godzinach i odrabiasz to np. po 30min. przez 4 dni. ;) Więc się da.

Zawsze warto iść tam, gdzie są spore szanse na awans i rozwój. Teraz tak na to może nie patrzysz, bo fajniej jest mieć więcej wolnego, ale jednak, fajnie jest być zaraz po studiach i zaczynać od
@cysterna:
Nie mogę Ci tego zagwarantować, ale często tak jest. Korpo nie jest marzeniem, bo czasem biurokracja #!$%@? niemiłosiernie. Ale mimo wszystko (nie wiem czym się zajmujesz) korpo potrafi np. opłacić szkolenia (np. językowe), dawać premie itd.
Poczytaj opinie o pracy w korpo do którego bys szedł, czasem jest naprawdę ok ;)