Wpis z mikrobloga

gdzie się idzie zbadać kawałek skóry czy to nie rak? serio pytam, niepokoją mnie pewne zmiany skórne od kilkunastu już tygodni, czas to w końcu zbadać i wyciąć w #!$%@? gdyby to było raczysko


#rak #badanieraka #onkologia
  • 9
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: @VrubeL: ok dzięki :D
wiem właśnie, że 90% to niegroźne zmiany, ale jestem w grupie ryzyka, praktycznie biała skóra, problemy z opalaniem, spalam się zawsze na czerwono i dużo pieprzyków, lepiej dmuchać na zimne niż potem umierać zbyt młodo :D
  • Odpowiedz
@Arveit powinieneś co pół roku/rok chodzić na kontrolę znamion do dermatologa
Te podejrzane zazwyczaj się od razu wycina i później robi biopsję. Zabieg jest w znieczuleniu miejscowym także spoko
  • Odpowiedz
  • 1
@Arveit skoro co chwila wywalają Ci pieprzyki to jeszcze nic nie znaczy. Najgorsze są takie czarne choc i one nic nie znaczą. Zona miala 3 takie i jej wydłubali. Kazdy dermatolog Cie uspokoi.
  • Odpowiedz
@hatterka: właśnie mam zamiar to regularnie robić. Zobaczymy co tam powiedzą, najwyżej mireczki będą się zrzucać na onkologa, bo to przez ten rakcontent tutaj ;d.
Ogólnie to mam straszną awersję do lekarzy, nawet głupią medycynę pracy robiłem byle później, bo mnie przerażała wizyta (mimo że nie kłują, nie tną itp).

@VrubeL: spoko, dzięki za kilka słów na uspokojenie :P mam właśnie takich kilka czarnych wypukłych, ale mam je odkąd pamiętam
  • Odpowiedz
  • 1
@Arveit jak wypukłe to luzik. Rozowy mial taką z 2.5cm wys naplecach.drugie tyle w głąb. Nazywalem ją mucha. Obok byly dwie czarne płaskie. Wszystkie wycieli. Zadna podejrzana. Taki genotyp. Goń do dermatologa i niech sprawdzi i sie uspokoisz. Ale slonca na sucho to raczej unikaj.
  • Odpowiedz
@VrubeL: unikam słońca i sie zawsze w szkole śmiali ze mnie że jestem biały jak duch (teraz sądząc po nastrojach w społeczeństwie to zaleta). Po nowym roku czas się zapisać w takim razie i się uspokoić :D
  • Odpowiedz
  • 0
Moim zdaniem takie geny choć lekarzem nie jestem. Zonie zawsze na plazy co roku smarowalem te czarne gruba warstwą kremu. Duzo ma tych pieprzykow ale fakrycznie kilka bylo czarnych. Okazaly sie niegroźne.
  • Odpowiedz