Wpis z mikrobloga

@Bohumil: Pierwszy raz w życiu zabieram się do kupowania używanego auta. Chodzi o kompakta z okolic 2010 roku z prostym, benzynowym silnikiem. Ja całe życie jeżdżę Fiatami, Fordami i francuskimi, więc sobie wynotowałem Bravo 1.4, Megane 1.6 i Focusa 1.6. Na jakie auta oprócz nich warto zwrócić uwagę?
#motoryzacja #samochody #kiciochpyta
  • 25
  • Odpowiedz
@zundapp: Nie warto bo nie ma kopa, czy nie warto bo zupełnie nie da się jeździć? To ma być auto dla dwudziestolatki z prawem jazdy od roku. To auto nie musi, a nawet nie powinno być szczególnie szybkie. ;)
Czemu skreślić Megane?
  • Odpowiedz
@Bohumil: Nie warto bo nawet dwudziestolatka czasem coś wyprzedza, a tutaj dynamiki brak. Do tego 1.4 najczęściej wychodziły w gołych wersjach, nawet bez tempomatu. Megane nie, bo to wyrób samochodopodobny. Od 6 lat zajmuję się elektroniką samochodową (duuużo francuzów) i renault to zło jeżeli chodzi o bezawaryjność.
  • Odpowiedz
@Sumienie_Wykopu: Tam w 2009-2011 roku było jeszcze normalne 1.6, nie tylko te cholerne TSI? Poza tym Audi jest trochę drogie i musiałbym albo więcej dać, albo brać starsze auto. Poza tym, niemieckie auta się mało podobają przyszłej użytkowniczce. ;)
  • Odpowiedz
@listwa512: To ma być auto dla córki. Już fakt, że jej kupuję samochód może budzić różne reakcje, więc tym bardziej nie chcę żeby to było premium.
Kupuję jej, bo sobie sama zarobiła parę tysięcy i chciała kupić jakąś rozpiedzieloną 206 od mamy koleżanki, więc stwierdziłem że dołożę jej do czegoś normalnego.
Póki co Honda Civic jest chyba najlepszym pomysłem z tych, które tu padły, bo z mojego punktu widzenia - brak
  • Odpowiedz
@listwa512: @Bohumil: 1.6 THP z mini/bmw/psa mozna nazwac wszystkim, ale na pewno nie "niezawodnym"..
sypie sie tyle rzeczy po ~80k ze szkoda inwestowac w uzywany, chyba ze jest 199% pewnosci. To samo w DS3 lezalo o ile pamietam
  • Odpowiedz
@Bohumil: to nie lepiej coś starszego ale sprawdzonego? Moja jeździ Cooperem 2004r 1.4d4d pancerny diesel Toyoty, auto zadbane, na ładnej feldze wygląda na 2 razy młodsze. Za 15tys dostaniesz spokojnie. Od 5 lat tylko filtry, oleje, rozrząd i klocki. Przejechane 250tys.
  • Odpowiedz
@ukazuyr: Focus jak już, bo jak kupię segment B, to pewnie skończy się tym, że w dalszą trasę dalej będę mój pożyczał :P Focus 1.6 jak najbardziej wchodzi w grę - dwójka po lifcie.
  • Odpowiedz
@Bohumil: tyle ze focus zdecydowanie drozszy od fiesty. A te nowe 2013+ na trase w 2 osoby spokojnie sie sprawdzaja. Generalnie nie wiem w czym taka fiesta miala by byc gorsza od focusa - i tak urosly, wiec mk2 jest porownywalny rozmiarowo do nowej fiesty. Silnik 1.0 ecoboost ma circa ta sama moc co stary 1.6.
A w dalsza trase to jedno i drugie jest srednie - szczegolnie przy dlugiej jezdzie
  • Odpowiedz