Wpis z mikrobloga

Miraski, pakować już ciepłe gacie i lubrykant do pudła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to niedużo kupuję na allegro. Dostałem wezwanie na policję w sprawie zakupu nielegalnego oprogramowania w grudniu 2014 dokonanego na allegro. Po 3 latach xD. No, ale okej, przewalam historię, tylko na allegro mi się nie pokazało tak dawno. Jako, że konto założone w lipcu 2014 po mailach doszedłem, że jedyne oprogramowania czy cokolwiek związanego z komputerami kupowałem to fifę 15 na PC. Oczywiście klucz na origina. Teraz szybki research w pamięci: cena: 116 zł. Z tego co pamiętam to kosztowała ok. 135-140 zł i to była bardzo dobra cena, a jednocześnie nie kuwa za 2 zł konto wspódzielone. Tylko elegancko na maila automat. Grałem na nim cały rok m.in. pewnie 100+ godzin przez internet. Więc cena normalna i z kontem nigdy nic podejrzanego się nie działo.
Ale dwie wskazówki, że coś jest na rzeczy. Lokalizacja firmy - Seszele. Ostatnie logowanie 14.09.17 r. Te 3 miesiące to faktycznie może być, żeby wyłapać gościa i teraz jakaś masówka do klientów z kilku lat? Nazwa użytkownika: KupGraj. A no i też nie żadna firma krzak co to miała wystawione fifę tylko. Przeważnie kupuję w sprawdzonych sklepach internetowych i opinie o sklepie szukam na ceneo, jak jest mi obcy, ale to rzadkość. Ale jak już kupuję na allegro to patrzę czy dany produkt kupiło już kilkadziesiąt osób i żeby te +98% pozytywów na kilka tysięcy ocen.

Co o tym myślicie? Miał ktoś podobnie? Nie cykam się bo nie mam czego (prawdopodobnie xD) tylko jestem ciekaw czy ktoś też tak miał.

#policja #prawo #fut (najwięcej obserwujących związanych z fifą, sorki za spam) #origin #steam #oszukujo
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziś byłem na przesłuchaniu. Wiedźmin 3 i Diablo 3 reaper of souls. Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem gra aktywowana przez GOG, Battlenet itp może być nieoryginalna? Trochę pogrzebałem w temacie i czasem są takie wałki że klucze są kupowane z kradzionych kart kredytowych. Bardziej stawiam na taką opcję. Bo jakim cudem koleś przez dwa lata dymałby wszystkich wydawców podrabiając klucze?
  • Odpowiedz
@Innywolnylogin: miałem sytuację gdzie gra była zakupiona dzięki kradzionym kartą kredytowym (GTA5) i takową kupiłem z allegro od kolesia, który sprzedawał ją po dość okazyjnej cenie. Co prawda sprawy żadnej nie było (póki co) ale gra została usunięta przez steam z konta. Natomiast w przypadku CS:GO którego postępowanie się toczy, żadnych anomalii nie odnotowałem na koncie do którego tytuł został przypisany. Więc pewnie nie wszystkie gry / klucze / produkty
  • Odpowiedz
@KoCoKx pic na wodę, sami nie wiedzą o co... Bo jeżeli chodzi o tematy dystrybucji cyfrowej gier, platform, aktywacji etc. to nie mają zielonego pojęcia. Bez stresu. Zapytają co kupiłeś, czy kupowałeś coś więcej w określonym czasie, czy kupując miałeś pewność że kupujesz oryginalną rzecz itp. bzdury.
  • Odpowiedz
@KoCoKx:
i jak było? bo w czwartek moja mama idzie też raczej w tej sprawie, bo dostała wezwanie jako świadek dot. aukcji allegro, sprawa dotyczy łamania praw autorskich, a w 2k15 kupiłem od tego KupGraj własnie cs go xD
  • Odpowiedz
Dziś wezwanie dostała moja mama... Nie wiem z jakiego powodu ona jak wszystko co kupowałem przez allegro było płacone moim kontem oraz podawałem swoje dane także to ja powinienem dostać do wezwanie. Nie jest napisane za jaką grę itd jedynie że kupno klucza do gry komputerowej od sprzedającego "KupGraj". Także trochę bieda bo moja mama jest cała spanikowana pomimo wytłumaczenia sprawy, pokazania artykułów odnośnie tego gościa i wgl jedyna zagwostka to za
  • Odpowiedz