Wpis z mikrobloga

Miraski, pakować już ciepłe gacie i lubrykant do pudła? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to niedużo kupuję na allegro. Dostałem wezwanie na policję w sprawie zakupu nielegalnego oprogramowania w grudniu 2014 dokonanego na allegro. Po 3 latach xD. No, ale okej, przewalam historię, tylko na allegro mi się nie pokazało tak dawno. Jako, że konto założone w lipcu 2014 po mailach doszedłem, że jedyne oprogramowania czy cokolwiek związanego z komputerami kupowałem to fifę 15 na PC. Oczywiście klucz na origina. Teraz szybki research w pamięci: cena: 116 zł. Z tego co pamiętam to kosztowała ok. 135-140 zł i to była bardzo dobra cena, a jednocześnie nie kuwa za 2 zł konto wspódzielone. Tylko elegancko na maila automat. Grałem na nim cały rok m.in. pewnie 100+ godzin przez internet. Więc cena normalna i z kontem nigdy nic podejrzanego się nie działo.
Ale dwie wskazówki, że coś jest na rzeczy. Lokalizacja firmy - Seszele. Ostatnie logowanie 14.09.17 r. Te 3 miesiące to faktycznie może być, żeby wyłapać gościa i teraz jakaś masówka do klientów z kilku lat? Nazwa użytkownika: KupGraj. A no i też nie żadna firma krzak co to miała wystawione fifę tylko. Przeważnie kupuję w sprawdzonych sklepach internetowych i opinie o sklepie szukam na ceneo, jak jest mi obcy, ale to rzadkość. Ale jak już kupuję na allegro to patrzę czy dany produkt kupiło już kilkadziesiąt osób i żeby te +98% pozytywów na kilka tysięcy ocen.

Co o tym myślicie? Miał ktoś podobnie? Nie cykam się bo nie mam czego (prawdopodobnie xD) tylko jestem ciekaw czy ktoś też tak miał.

#policja #prawo #fut (najwięcej obserwujących związanych z fifą, sorki za spam) #origin #steam #oszukujo
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ithil: dostałam to samo, zakup w 2014 od kupgraj na Allegro. jak się sprawa dalej potoczyła? u mnie trochę sprawa skomplikowana, bo wezwanie wysłali na stary adres, a aktualnie mieszkam 500 km dalej a przyjazd tam na komendę wykluczony ze względu na wysoką ciąże. dzisiaj będę dzwonić do policjanta, który wystawił wezwanie. ciekawa jestem, co uda mi się załatwić.
  • Odpowiedz
@anoacc: Trochę potrwa przesłuchanie wszystkich "świadków" w sprawie. Jak coś się ruszy to będę pisał.
@marfi: Raczej prokurator ani pijany, ani niespełna rozumu. Przerost ambicji jak już.
  • Odpowiedz
@pusja Dowiedzialem sie ze sprawa zwiazana jest z Microsoftem i grami na konsole, że to oni sa pokrzywdzeni tutaj. Złożyłem zeznania, najważniejsze to chyba powiedzieć że gra/klucz była dostępna publicznie, w rynkowej cenie. I nie było podstaw do podejrzeń co do legalności.

Ze sobą miałem maile które wysłało do mnie allegro po tranzakcji, potwierdzenie przelewu i ten mail od kupgraj z linkiem do klucza.

Pan mial pare kartek a4 z nazwiskami
  • Odpowiedz
@Ithil: Nie jest tak dokładnie bo w moim przypadku pokrzywdzone było niby SONY. Nikt chyba nie wie dokładnie o co w tym wszystkim chodzi.
  • Odpowiedz
Sierżant mi powiedział że koleś źle się rozliczał i teraz muszą przesłuchać 120 osób w mojej miejscowości bo taki mają rozkaz z góry. Na większość pytań miał już przygotowane odpowiedzi bo wszyscy odpowiadają tak samo.
  • Odpowiedz
Ja na poczatku lutrgo dostalem rowniez wezwanie. Wczoraj na przesluchaniu dowiedziałem sie, ze chodzi o spintires z 2014 i vta v z 2015 wlasnie od kupgraj. Z tego co policjant powiedzial, to gosc kupowal legalne produkty ze Skradzionycb kart. Ciekawe co mu zrobią, u mnie w miescie z 200 osob podobno do przesluchania.
  • Odpowiedz
Mi dzisiaj przyszło. Klucz do CS:GO kupiony w 2015. Nie wiem jeszcze jaka nazwa allegrowicza. Ale napisałęm do supportu allegro co by mi dali archiwalną aukcję z historii moich zakupów.
  • Odpowiedz
Właśnie wróciłem z przesłuchania, CS:GO zakupiony w maju 2014. Nawet nie wiem czy jeszcze jest na koncie, bo kupowałem dla kogoś xD
  • Odpowiedz