Wpis z mikrobloga

Robimy koszty! Mam działalność w IT i jak wiadomo koszty są znikome. Miałem zrobić kilka miesięcy wolnego a nie zrobiłem i mam wyższy próg podatkowy. Czyli 1/3 kasy idzie w podatek. Musze wydać jak najwięcej poniżej 3500zł każdy przedmiot.

Mam nowy telefon, dobry komputer, służbowy laptop, kombajn do drukowania - nie potrzebuję więcej.
Co polecacie kupić co można w koszty wliczyć? Może i wam coś się przyda z pomysłów. Nie mam niestety żadnej powierzchni biurowej, więc raczej czajniki meble odpadają.

Sam znalazłem:
1. Rower - do pracy trzeba czasem dojechać a stary się sypie chociaż i tak nie używałem
2. Projektor
3. Pamięć SSD.
4. Pendrive
5. Hosting i domena
6. Jakaś książka z mojej branży
7. Prenumerata jakiejś gazety branżowej na rok

#firma #dzialalnoscgospodarcza #pytanie #it
  • 19
  • Odpowiedz
@debenek: Sprawdzałem. Niestety jakbym kupił teraz 'za gotówkę' to bym koszty miał na przyszły rok. Leasing, to bym ratę wliczył tylko a samochód wychodzi drożej bo koszty leasingu.
  • Odpowiedz
@DylematyMoralne dlaczego koszty na przyszły rok? kupujesz w grudniu, dostajesz fakturę na grudzień na opłatę wstępną, ja wziąłem akurat na 30% bo tyle potrzebowałem... ale możesz sobie wziąć inaczej, max 45% na pierwszą. Leasing ma tę zaletę, że nie ma limitu kosztów jak przy tradycyjnym zakupie... a ze kosztuje, no cóż każda usługa kosztuje.
  • Odpowiedz
@szasznik: Napisałem, że miałem inaczej to rozegrać i zmienić pracę. A w przerwie standardowo kilka miesięcy wolnego. Ale nie zmieniłem. A trzeba wcześniej zadeklarować system w jakim się rozliczasz. Jam miałem progowy.
  • Odpowiedz
@DylematyMoralne: nie rozumiem, przecież nie całej kasy, tylko tej powyżej progu podatkowego. Naprawdę opłaca ci się wydawać kasę na siłę?

Ale jak musisz... fotel to dobra opcja. Tablet graficzny?
Swoją drogą, nie słyszałam jeszcze o gości z IT, który nie chciałby zrobić upgrade komputera, na którym pracuje.
  • Odpowiedz
@DylematyMoralne:
aparaty foto
obiektywy
licencje na programy typu autocad, czy inne inżynierskie (uważaj tylko na licencje bo potem się może okazać, że są problemy by to komuś odsprzedać)
  • Odpowiedz