Wpis z mikrobloga

Dzisiaj robiła mi się aktualizacja i została przerwana. Kiedy włączyłem ponownie kompa pokazało się normalnie logo windowsa i było napisane przywracanie systemu ... po czym znikało migała taka "ramka" no i tak w kółko. Zostawiłem kompa na 3h i dupa dalej to samo. Szukałem pomocy w necie i nie za bardzo wiem co robić. Tutoriale na YT trochę rozjaśniły mi sytuacje ale dalej mam problem, a na elektrodzie pomocy przecież szukał nie będę. Zgrałem na pendrive instalke windowsa 10 z drugiego kompa i wpiąłem go do tego niedziałającego. Pokazały się różne opcje instalacji czy naprawy. Nie mam pojęcia jak to rozegrać jestem zielony w tych sprawach. Proszę pilnie o pomoc jestem strasznie #!$%@? że przez jedną #!$%@?ą aktualizacje tak się stało. Zależy mi na tym żeby zachować wszelkie pliki które są na tym kompie, kij tam z tapetą czy pulpitem ale nie chcę stracić gierek czy zapisów dokumentów czy chroma. Zastanawiam się też czy nie zabrać kompa na sklepu bo mam gwarancje na naprawy ale boję się że oni pójdą na łatwiznę i stracę wszystkie dane. Wołam @eduardo8822 i @BusinessMoose bo widziałem parę postów temu waszą dyskusje na podobny temat.
#windows #kiciochpyta #gry #komputery #pomocy #naprawakomputera ##!$%@?
  • 33
  • Odpowiedz
@TruskawkaNaTorcie: da się jakoś zgrać na pendrive te rzeczy z C? później po instalacji mógłbym je przywrócić na nowym windowsie już, troche sie cykam bo nie pamietam czy nie mam tam czegos mniej lub bardziej ważnego
  • Odpowiedz
@Sharpovel: Tutaj faktycznie możesz spróbować to, co napisał Ci @TruskawkaNaTorcie: czyli spróbuj zainstalować nic nie usuwając. Jeśli chcesz przenieść pliki na drugi system to użyj na przykład Ubuntu, który posiada funkcję Live CD i z pendrive'a możesz zarządzać plikami w Twoim komputerze.
  • Odpowiedz
@Sharpovel: wiem ze nie zwiazane z Twoim tematem i nie pomoge, ale 2 dni nerwow kosztowala mnie naprawa po tej aktualizacji. wylaczylo mi avire, powlaczalo jakies gowna ktorych nie uzywam, do tego prulo dupe przez 2 dni ze musze zwolnic 8gb na dysku c... takze pozdrawiam z debiana (ʘʘ) powodzenia Mirku, daj znac czy Ci sie udalo :)
  • Odpowiedz
@BusinessMoose: czy wadliwa nie wiem. micro$hit uznal ja za krytyczna ze wzgledow bezpieczenstwa. generalnie aktualizacje na moim kompie byly wylaczone, ale w czasie gry strasznie duzy ping byl... dopiero pozniej sie okazalo czemu. wadliwe byly wczesniej, jedna z nich sie zapetlala, czyli pobiera, instaluje, a przy wlaczeniu kompa cofa aktualizacje. dramat. jedyna rzecz ktora wyszla m$ to office. a uzywam tylko i wylacznie z tego wzgledu ze lubie sobie pograc
  • Odpowiedz
@TruskawkaNaTorcie: @samjesteszajety: @BusinessMoose: @eduardo8822: @mnik1: Dzięki ziomeczki. Ogarnąłem to już z sąsiadem i zrobiliśmy reset windowsa z płytki oficjalnej. Wszystko się zachowało tylko aplikacje, office, gry muszę na nowo instalować ale mam wszystkie foldery zachowane więc sejwy czy mody się zachowały. Teraz będę wiedział żeby zrobić backupy i raz na jakiś czas będę archiwizować rzeczy z kompa na przenośny dysk.
  • Odpowiedz