Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, razem z moją rózową zamierzamy się pobrać w przyszłym roku.
Nie jestem fanem wesel, ona zresztą też, ale jednak chcemy po ślubie kościelnym zrobić obiad w knajpie i zapewnić gościom nocleg, bo większość będzie z daleka.
Moja upatrzyła sobie pomysł na ślub bez wódki na stole, a jedynie jakieś wino i piwo. Wiadomo, że często, jak jest wódka to kończy się to pijaństwem i innymi obrzydliwymi scenami.
Jej rodzice zaczynają naciskać oczywiście bt wódka stała, były tańce i inne głupoty.
Moje zdanie chyba tu się najmniej liczy w tym wszystkim, bo obie strony próbują mnie zakrzyczeć argumentami. O ile na tańce i inne żenujące rzeczy, jak np oczepiny nie ma z mojej strony zgody, to co do tematu wódki nie jestem przekonany. Z jednej strony jednak uważam, że też nie ma co gości zmuszać do picia wina lub piwa, bo to, że obiad poślubny to jedno, ale gościowi też można zapewnić powiedzmy ten alkohol, który lubi. Z drugiej strony to nasza impreza i gość się powinien dostosować.
Mirki co zrobić w takiej patowej sytuacji?
Przekonywać różową do wódki czy iść na wojnę z jej rodzicami? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ps. Do tego moja rozowa jest przerazona jak pomysli sobie o toastach, że ktoś może chcieć je wznosić nawet na tak skromnej imprezie.

#problem #kiciochpyta #wesele #slub

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz

Co mam zrobić?

  • Wojna z rodzicami i 0 wódki 24.9% (494)
  • Wojna z różowym i 40% wódki 62.6% (1240)
  • Nie wiem 12.4% (246)

Oddanych głosów: 1980

  • 73
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Lepiej wojna z rodzicami niż z żoną. Ja - gdybym był gościem na takim weselu - dostosowałbym się i brak wódki by mi nie przeszkadzał. Trochę amfetaminy i można się bawić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie no, serio, wódka nie jest najważniejsza na weselu. Imho piwo i wino wystarczą. Tylko rzemieślnicze piwa! ( )
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie możecie zrobić tak, że goście zamawiają sobie taki alkohol, na jaki mają ochote, a potem ty płacisz za wszystko? Pracuję w restauracji i prawie każde wesele tu tak wyglada. Oczywiście zamówienia w granicach rozsadku, żeby nikt nie wyleciał z Jackiem Single Barrel albo Pinot Noir xD ale to się praktycznie nie zdarza.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zależy kogo zapraszacie - jak w rodzinie są problemy z nadmiernym piciem i odstawianiem szopek po pijaku to faktycznie lepiej bez dużych %. Ale jeśli rodzina bez patologii i pijąca z umiarem to nie ma się co bać, rozsądnym kompromisem może być wódka w ograniczonej ilości, tak żeby goście wypili ale się nie schlali.
U nas tak było i wyszło dobrze - obiad w restauracji, alko do wyboru, ale wszystko
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Tylko pojawia się pytanie. Kto płaci za wesele?
Jak to wasze środki, to innym nic do tego, jeżeli jednak rodzice wam się dokładają to się nie dziw, że chcą mieć w tym swój udział. Trochę lipa, że z waszym zdaniem się nie liczą, ale byłem na weselu bez wodki. Wszyscy szybko się rozeszli, część chlała w pokojach a część poszła na miasto. Piwo jest dobre ale na poprawiny.
  • Odpowiedz
Jak bym usłyszał coś takiego to bym zwyczajnie skreślił z listy gości każdego kto ma problem z brakiem wódki na imprezie, a jak bym miał #!$%@? rodziców którzy mieliby z tym problem to ich też bym skreślił.
Ja jebe to jest jej ślub. Idźcie kulturalnie na kolację ze świadkami, olejcie zalijaczone rodzinki i cieszcie się swoim dniem, zamiast jak Ci tu radzą robić imprezę "dla gości" i pod ich dyktando. Macie się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Piwo i wino tak ale wodka nie? Znaczy ze piwem i winem nie da sie nawalic, potrzeba do tego wodki? Zapamietam na nastepnej imprezie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak ma byc alkohol to albo dajecie gosciom pelen wybor albo wogole.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zawsze jakoś takie bezalkoholowe wesela uważam za kaprys i próba pokazania się na siłę, jaką to dobrą, prozdrowotną czy tam cywilizowaną osobą się nie jest.Piszesz, że wódka może się skończyć pijaństwem gości i obrzydliwymi scenami. Ludzie na poziomie zachowują się przyzwoicie bez alkoholu, jak i przy dużej jego ilości. Ludzie na niższym poziomie zrobią trzodę i bez alko.
I jak ktoś słusznie zauważył, Wasze wesele to impreza dla gości. Nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wódka na weselu xD
albo wódka na wigilii skoro niedługo święta bożego narodzenia

xD No nie mogę #!$%@? z polaków co do wszystkiego tylko by alkohol chlali. cieszę się ze u mnie święta spędza się bez alkoholu a nie jak bydło albo gorzej xD
  • Odpowiedz
Daj gościom wybór. Jeden woli piwo drug wino a trzeci wódkę. Imho jak ludzie sie troche „zrelaksuje” to impreza sie lepiej kręci. Czasy alko zgonów pod stołami juz minęły Polacy umia juz korzystać z umiarem a alkoholu. Zgadzam sie z komentarzami ze jak jest wybór trunków to czystej idzie mniej. Stół z alko i drinkami zawsze na propsie
  • Odpowiedz
SystematycznyZwyrodnialec: Swego czasu przez kilka lat dorabiałam jako kelnerka na weselach, małych, dużych, z wódką, beż wódki itp. Po pierwsze nigdy nie zrozumiem jak co niektórzy ludzie mówią "wesele do impreza dla gości a nie dla was". Nie, ślub i wesele jest dla Was. TO WASZ DZIEŃ - w 100 %. To wy jesteście najważniejsi i to wy macie się najlepiej bawić. To wyjątkowy dzień, powinien przebiegac i być taki jak
  • Odpowiedz