Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do osób spod tagu #prawo.
Zostałem zatrzymany za nadużycie promocji (dostajesz coś gratis za pokazanie kuponu), ja miałem zamiast kuponów screenshoty tych kuponów o czym wiedział pracownik restauracji, lecz przyjął zamówienie wzywając policję. Jestem oskarżony za ten czyn z art 286 (oszustwo) i jutro mam iść na przesłuchanie w tej sprawie.

W związku z tym pytanie jak się powinienem bronić i czy faktycznie ten art. jest adekwatny do mojego czynu?
W regulaminie była informacja iż kupon w formie screenshotu/wydruku nie jest ważny, lecz jest to obowiązek pracownika sprawdzić czy kupon jest w tej formie.

Dziękuję z góry za pomoc i porady.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania Art. 1. § 2. Kodeksu karnego - Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.

Stąd na zasadzie art. 17 § 1 pkt 3 kpk, wnieś o umorzenie postępowania ze względu na znikomą społeczną szkodliwość czynu. Nie poddawaj się dobrowolnie karze jak radzi @fishery
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Szczerze to ty powinieneś już dawno udać się do jakiegoś prawnika a nie pytać o porady prawne w necie. Pamiętaj, że waha się twoja przyszłość a nie jakieś tam p--------o.

@wojtas2409: Jeden z rozsądniejszych głosów tutaj, brawo :).

Swoją drogą zastanawia mnie czym sobie tak zasłużyłeś, żeby zamiast odmówić ci dostawy/usługi zdecydowali się iść na policje.
  • Odpowiedz
kk
Art. 1.
§ 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto popełnia czyn zabroniony pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia.
§ 2. Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu przypisać winy w czasie czynu.
  • Odpowiedz