Wpis z mikrobloga

@ChineseMobilePhones: czy to perełki to można dyskutować. Zwłaszcza ten most-podpaska jest kiczowaty. Generalnie Tbilisi ma moim zdaniem problem z architektonicznym bałaganem. Piękna zabudowa Starego Tbilisi, wymieszana z socrealistycznym gruzem i współczesnym kiczem. Mnóstwo budynków zaniedbanych. Do tego pierdyliard samochodów, chmura spalin i smród śmietników. Spędziłem w tym mieście jakieś 2 tygodnie i było to o tydzień za długo ( ͡ ͜ʖ ͡)
@ChineseMobilePhones: może w grudniu jest lepiej, ale ja byłem latem. Od groma ludzi i samochodów, w tym pełno starych kopciuchów. Też mam zresztą porównanie z Warszawą i uważam, że tu, mimo ogromnych korków, ruch jest bardziej ucywilizowany. Dalej nie jest to Szwajcaria, ale da się w miarę bezpiecznie przejść przez ulicę, a tam nawet na światłach czuło się zagrożenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ze śmietników waliło strasznie.
@jascen: Świetny jest ten budyn. Szkoda ,że taki brutalizm się nie przyjął bardziej w PRLu. Mielibyśmy przynajmniej w spadku parę takich perełek na widok których człowiek patrzy z rozdziawioną gębą. Jeden budynek i już miasto czy państwo m ikonę architektoniczną która może stać się rozpoznawalna niczym wieża Eiffla.