Wpis z mikrobloga

@shogun12345678: @Kliko: Zależy w czym lepsza. ETH bije na łeb BTC w tym do czego została stworzona.

Monera bije na łeb BTC w anonimowości (jak przypadku prawdziwej gotówki).

BCH i Dash kładą BTC pod względem szybkości i ceny transakcji.

Istnieją też Bitshares, Steem Dollar i Tether, które mogą zapewnić Ci stabilną ceną (w przeliczeniu na FIAT, pamiętając, że Tether jest poniekąd kontrowersyjną opcją).

I tak dalej.

To trochę jakby powiedzieć,
@Ancro
1. Działanie adresów. W ETH adres jest jak konto bankowe, proste jak budowa cepa. W BTC masz inputy i outputy, co jest trudne do wytłumaczenia, a bardzo istotne, gdyż wpływa na fee. Ponadto przez niezrozumienie tego mechanizmu można stracić swoje Bitcoiny.
2. Bitcoin jest podzielny do 8 miejsc po przecinku, co w przyszłości wymusi hardforka, który zwiększy podzielność. Przy cenie 1 mln zł za 1 BTC fee w wysokości 1 sat/B
@Kliko: ETH oficjalnie nie miał służyć jako waluta. Zamiarem nie był transfer czy przechowanie wartości a opłata za zdecentralizowaną moc obliczeniową. Jeśli te założenia nie zmienią się w oficjalnym komunikacie od Ethereum Fundation, to owa dyskusja wcale nie ma sensu. Jeśli roadmapa ETH nie ma na celu uczynić z tego środka płatności lub czegoś podobnego, to wszystkie jego zalety W TEJ kwestii mogą się zmieć w przyszłości.

Tak, ETH jest lepszy
@shogun12345678:
#monero #xmr

1. Monero jest jedyną kryptowalutą dostarczającą prytwatność na takim poziomie - klasa w swojej klasie.

2. Idealna waluta do małych i dużych biznesowych transakcji - nie ma możliwości audytu środków przez stonę 3ą (jak np w BTC).

3. Najbardziej zdecentralizowana kryptowaluta z obecnie istniejących co zapewnia większe bezpieczeństwo w zakresie przejęcia kontroli.

4. Twórca Monero nie jest znany(podobnie jak Bitcoina) dzięki czemu nikt nie może rościć praw autorskich.
@Ancro

ETH oficjalnie nie miał służyć jako waluta.


Ludzie traktują Ether jak walutę i nic im w tym nie przeszkadza, więc bez różnicy, co kto chciał.

Tu masz rację. Przy zepsutych 0 confach i braku LN, Bitcoin przegrywa


W jaki sposób 0conf tx są "zepsute"?

Bardzo kontrowersyjny punkt. Satoshi intencjonalnie ograniczył możliwości skryptu w BTC.


Nie Satoshi, tylko Core. A programiści Bitcoin Cash planują przywrócić opcodes.

SPV w BTC to to samo.
@Kliko: Tak, ludzie traktują Ether jako walutę. Jednak nie to jest celem istnienia tej waluty i nie będzie to brane jako główny cel podczas planowania dalszego rozwoju.

0conf są zepsute przez RBF.

Satoshi, BTC miałobyć proste i takie jest od początku. Nie mam jednak teraz źródła pod ręką.

Rozumiem zachwyt nad ETH, jednak uważaj, by nie stał się takim fanatykiem jak pawlo od BTC. Trochę krytycznego spojrzenia i obiektywizmu jest bardzo
@Ancro

0conf są zepsute przez RBF.


Też tak myślałem. Potem się douczyłem, że akceptowanie transakcji RBF jest opcjonalne. Poza tym nie liczyłbym na usunięcie tego mechanizmu w przyszłości.
@Kliko: Oczywiście, że RBF jest opcjonalne... z punktu widzenia minerów. Oni mogą wybrać lub odrzucić twoja transakcję na podstawie pogody czy dnia tygodnia. Nie ma żadnego mechanizmu, który zmusza górników do przyjmowania jakiejkolwiek transakcji.

Problem jednak istnieje dla sprzedawcy, który nigdy nie wie czy transakcja, którą właśnie otrzymał, nie zostanie zastąpiona inną. Wystarczy jeden mining pool, który będzie akceptował RBF i już po zabawie dla wszystkich.
jak poczytałem to potencjał ma IOTA - tylko że to nie "normalny" blockchain. jako long podobno będzie się opłacać (tak mówią eksperci ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) a tak serio to we współpracę wszedł microsoft, więc może coś w tym jest.
@Kliko: No dobra, RBF jest opcjonalne ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jednak moje stanowisko się nie zmienia. Żadna z obecnych kryptowalut nie jest w stanie zastąpić wszystkich pozostałych.
@Kliko: @mihaubiauek: Skopiuję wam swój wpis z innego wątku:

Transakcje są większe i owszem ale taka jest cena prywatności. Transakcje BTC są bardzo proste i "gołe" i dlatego są zwyczajnie małe. Na co należy zwrócić uwagę to to że publiczny blockchain jest zwyczajnie niebezpieczny i w długim ujęciu czasowym zakusy władzy doprowadzą do jego rewizji i konfiskaty środków. Jeśli chodzi o decentralizację w sposób jaki to ma sens(z prywatnością) to
R.....e - @Kliko: @mihaubiauek: Skopiuję wam swój wpis z innego wątku:

Transakcje ...

źródło: comment_iL79QPCPBzeB89eUR1H1nxeucL4Tthyj.jpg

Pobierz
@Reczniepisane:

Na co należy zwrócić uwagę to to że publiczny blockchain jest zwyczajnie niebezpieczny i w długim ujęciu czasowym zakusy władzy doprowadzą do jego rewizji i konfiskaty środków.


No bardzo jestem ciekaw, jak rząd miałby się dowiedzieć, który adres należy do mnie oraz w jaki sposób zabrałby mi z niego środki xD
Oświecisz mnie?

@Kliko: Kiedyś były tumblery, ale teraz nawet one nie dają rady w starciu z sieciami neuronowymi przeszukującymi blockchain. Jeśli uważasz, że krypto mające publiczny ledger jest bezpieczniejsze od tego z całkowicie sekretnym, to masz do tego prawo. Ja uważam, że jeśli coś ma być anonimowe, to ma być anonimowe 100 procentowo, bez żadnych kompromisów.

Wystarczą logi danego obszaru sieci, żeby całkowicie zdeanonimizować transakcję BTC.