Wpis z mikrobloga

@Szczerbiec: ja co prawda jestem januszem giełdy, ale patrząc po trendzie to prędzej obstawiam powrót na 85, niż wzrosty. Wokół cdr jest ostatnio smród i niepewna perspektywa z cyberpunkiem, a wiedźmin powoli wysycha jako magiczne źródełko
  • Odpowiedz
@Eoghan: też jestem januszem, ale z tego co wiem to przy takich indeksach fundusze kupują niejako z automatu spółki. Indeks jest zagraniczny, więc i grubi gracze wchodzą do kupna. W artykułach wspominają o dodatkowym popycie na 120 mln zł a to już konkretne pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szczerbiec: z jednej strony spada bo krzyczą, że pić pracownikom nie dają i teraz mniej zarobili niż się spodziewali.

Ale jak piszesz dodanie do indeksu MSCI pewnie przyciągnie sporą liczbę zagranicznych inwestorów myślących o dłuższym terminie zarobku.
  • Odpowiedz
@Szczerbiec: Ale te 120 mln z msci już dawno pewnie jest zrealizowane. Dużo funduszy, które trzymają portfele zgodne z indeksem realizuje sporą część transakcji już w dniu wejścia do indeksu. Zobacz sobie jakie wtedy były obroty.
  • Odpowiedz