Wpis z mikrobloga

mirki słyszeliście może, żeby ktoś dostał wezwanie na straż miejska za to, ze na wypożyczonym, miejskim rowerze przejeżdżał przez pasy dla pieszych? Moja znajoma dostała takie cos, na wezwaniu był podany numer roweru którym jechała. Sprawa dotyczy września. Możliwe to, ze kamera nad skrzyżowaniem nagrała cos takiego, straż miejska napisała do Veturilo a oni podali jej dane? Dziwna sprawa.

#veturilo #warszawa #rower #pytaniedoeksperta
  • 54
@rmikke: na podstawie monitoringu? Nie może. Musi to przekazać na policje i dopiero oni to robią.
Jedyna możliwość to, że strażnicy widzieli całą sytuacje, może nawet zrobili zdjęcie (ale np byli za daleko na interwencje), wtedy owszem, można się posiłkować monitoringiem
@jck69 masz rację, ja zawsze uważałem, że emeryci są #!$%@?. Żodyn nie zsiada z roweru, żodyn!

Zaś tak poważnie to jak nie ma ruchu to po kiego wała przechodzić pieszo? Na czerwonym świetle też stoisz jak ten słup nawet jeżeli spokojnie mógłbyś dwa razy moonwalka na pasach zrobić, w tą i z powrotem? XD
@koniarek: @demoos: Możliwe, jestem jedną z osób która dostała takie wyzwanie i nawet zapłaciła mandat. Po dłuższej rozmowie z miłą Panią ze straży dowiedziałem się, że to jakaś osoba prywatna stoi na skrzyżowaniach koło stojaków i robi zdjęcia (Pani pokazała mi 3 zdjęcia bardzo wyraźne, na których bardzo ładnie widać mnie, numer roweru i moment przejeżdżania). Dowiedziałem się że większość wzywanych osób chce być przesłuchiwanymi co trwa dużo czasu, i
@demoos: też byłem zdziwiony, ale przyznam że nie szczególnie chciało mi się dopytywać. Wiedziałem że tego dnia przejechałem po tych pasach, więc chciałem jak najszybciej i w miarę tanio zamknąć temat. Jak pokazali mi zdjęcia i zaproponowali 50zł to byłem usatysfakcjonowany :P