Wpis z mikrobloga

Mirki mam pewien problem z Eagle. Dodałem sobie jedną bibliotekę i do jednego jej elementu podłączyłem sobie trochę rzeczy. Niestety na widoku PCB tych elementów, ani połączeń nie widać.

Próbowałem kombinować ze zmianą nazw pinów, ścieżek itp. Patrzyłem jak się te piny/pady (cokolwiek to jest) nazywa, zmieniałem im nazwy, ale ciągle bez skutku. Poza tym zauważyłem, że piny zaczynają się jakoś dziwne z "G$1". Jak się tego pozbyć?

A jednego elementu (na dole screena) w ogóle nie ma na widoku PCB wraz z kondensatorami itp. Co jest nie tak?

Dopiero zaczynam przygodę z Eaglem z panem Mirkiem.

Atexor - Mirki mam pewien problem z Eagle. Dodałem sobie jedną bibliotekę i do jedneg...

źródło: comment_ard7cJzOWTI1fwKGxqnfJqKvIvO1Xaxy.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Atexor: a dobra, już widzę. Najpierw robisz schemat, poźniej tworzysz pcb. Jak zrobisz tak, że narysujesz część schematu przejdziesz na edycję pcb poźniej zapiszesz projekt, wyłączysz edytor pcb i zaczniesz modyfikować schemat wtedy sypią się połączenia. Jak już otworzysz edytor pcb, to poźniej cokolwiek zmieniając w edytorze schematów musisz mieć cały czas otwarty edytor pcb. Jak go zamkniesz to pojawi się żółto czarny pasek ostrzegający o tym, że jak coś zmienisz
  • Odpowiedz
@miszczo997: i jak teraz usuwasz to przy wyłączonym edytorze pcb. Usuwasz to co dodałeś i uruchamiasz od nowa edytor pcb. Jak nie dostaniesz tego warninga, że board and schematic are not consistent, znaczy że wróciłeś do dobrego stanu i kolejny zmiany na schemacie juz przy włączonym edytorze pcb.
  • Odpowiedz
@miszczo997: a i prościej jak nie rysowałeś dużo ścieżek na pcb, to po prostu usuń plik z rozszerzeniem brd z folderu projektu. wtedy jak odpalisz schemat i przejdziesz na edytor pcb to wygeneruje Ci się nowy plik już zgodny połączeniami ze schematem.
  • Odpowiedz
@miszczo997:

Jak go zamkniesz to pojawi się żółto czarny pasek ostrzegający o tym, że jak coś zmienisz to sie rozjedzie.

O właśnie miałem coś takiego jak na screenie niżej. Teraz na nowo zmajstrowałem w nowym schemacie i chyba dobrze jest. Czasami mam też taki błąd. Co mam przez to rozumieć?

Jak usunąłem tej plik .brd to przywróciło mi chyba wszystkie elementy i połączenia.

Ogólnie załóżmy, że coś projektuję i chcę zerknąć
Atexor - @miszczo997: 
 Jak go zamkniesz to pojawi się żółto czarny pasek ostrzegając...

źródło: comment_AKvAcH3R771B1ethSmcykPCBankjblCI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Atexor: załóżmy po prostu, że musisz miec zawsze otwarte oba okna, edytor schematów i edytor pcb, niezależnie od tego czy coś zmieniasz na pcb, czy na schemacie. Są odstępstwa od tego, ale jak będziesz miał otwarte zawsze oba to w każdym przypadku będzie ok.
  • Odpowiedz
@Atexor: Na tym screnie co wrzuciłeś wszystko jest ok. Chodzi Ci o to, że nie masz vcc na edytorze pcb? Musisz dodać jakieś złącze do którego podepniesz symbol vcc. Np con-ptr500,con-ptr350, con-lstb, pinhead i tam szukaj złączek 1x2. Jeden pin podpinasz do vcc a drugi do gnd i potem z tego zasilasz jak już zrobisz układ fizycznie.
  • Odpowiedz
@Atexor: ignorujesz. Pamiętaj jednak że musisz zapisać przed wyłączeniem któregoś okna. Możesz tez wyłączyć głównym oknem programu, tam gdzie masz przegląd projektów, wtedy wyłączą się oba okna jednocześnie. Ten błąd z locked file najwidoczniej dodali w nowej wersji eagla, bo nie pamiętam żebym go kiedykolwiek widział. Nie wiem, może eagle nie ma dostępu do pliku, bo system go blokuje w danej lokalizacji? Eagle zainstalowales w domyslnej lokalizacji tj C:\Eagle X.XX ?
  • Odpowiedz
@miszczo997: Słyszałem, że Menthor jest jeszcze gorszy.

Nie, na D:\. Ogólnie delete lock działa, ale dziwne że taki monit w ogóle mam czasem (ni8e zawsze) przy uruchomieniu. Spróbuję odpalać jako admin.

Mam nadzieję, że kiedyś to poprawią, aby pamiętało zmiany po zamknięciu widoku PCB. Poza tym jak dla mnie to za dużo pól wartości "name". Można się pogubić.

Obecnie Egale wygląda tak, że jakby się w Wordzie dało podgląd wydruku, ale
  • Odpowiedz