Wpis z mikrobloga

Wczoraj sobie odświeżyłem pamiętne momenty z kariery Gołoty i tak pomyślałem, że w sumie jej żałosny polsatowy koniec wcale jakąś wielką ujmą nie był, bo i odejmować od czego nie było. Można się jarać, że miał talent i "mógł" coś osiągnąć, ale po co wmawiać sobie takie rzeczy? Co to znaczy móc? Był jednym z najgłupszych bokserów w historii i niestety to IQ trochę bystrzejszej małpy okazało się stanowić dla niego sufit nie do przebicia. Kompromitował się i okrywał hańbą u samego szczytu kariery, dlaczego więc wszystkich tak oburzyły kompromitacje na jej zakończenie? Żadna to legenda do zszargania. Ostatnia nadzieja białych taka sama, jak Lech Wałęsa.

#boks #golota
  • 7
@60scnds: nie wiem na jakiej podstawie sądzisz że Gołota był mało inteligentny, taki Ali który był uwazany przez swa medialna kreacje za bystrego a w rzeczywistości miał IQ 74, Gołota nie umiał się wypowiadać przed kamerami ale nie oznacza to że był głupi, a ucieczki w walkach z Bowe i Tysonem mozna traktowac wręcz jako pochwała zdrowego rozsądku
@juras1073: Zdrowy rozsądek to by się ujawnił wcześniej, gdyby inny zawód sobie wybrał. A nie, kiedy już był bokserem i walczył z mistrzem świata, radził sobie naprawdę dobrze i spieprzył z ringu w najbardziej ujmujący na honorze sposób, który pogrzebał go wizerunkowo.

Ali miał wynik IQ 74 na teście wojskowym, jako pacyfista odrzucając później obowiązkowe wezwanie do służby. Nie polegałbym na tym wyniku specjalnie ;)
@60scnds: Bowe nie był mistrzem świata, gołota faulował bodaj w 8 rundzie, a walka trwa 12, Gołota coraz gorzej sobie radził a nie byl przygotowany na 12 rund, a z racji że ma słaby cios nie mógł znokautować Riddica. Pogrzebała go wizerunkowo? ona go stworzyła, nie zarobił by takiej kasy, gdyby przegrał w końcowych rundach z Bowe. A tak stworzył wizerunek nieobliczalnego bad boya, którego ludzie chcą oglądać bo zawsze gwarantował
@60scnds:a poza tym "Zdrowy rozsądek to by się ujawnił wcześniej, gdyby inny zawód sobie wybrał" serio? Gołota na ringu zarobił pewnie ponad 20mln, a gdyby nie został bokserem, siedziałby pewnie w wiezieniu, a nawet jeśli nie to jakby zarobił taką fortune, jakby ożenił sie z taką partią jak Mariola, jakby zapewnił przyszłośc swoim potomkom?
Andrew bez watpienia dzięki swym decyzja jest wygrywem
@juras1073: Ciekawa perspektywa. Może faktycznie za bardzo sugeruję się pozornie oczywistymi wnioskami i opiniami z wew. środowiska, w którym jednak pewnych rzeczy się po prostu nie mówi. W każdym razie sensowne te Twoje hipotezy ;)
@60scnds: troszeczke #!$%@?. Oglądałem ostatnio walke pierwsza Bowe-Gołota. Ewidentnie widac tam brak techniki w uderzaniu na korpus, ktory skutkuje uderzaniem nieco za nisko. Moze jeden cios byl na prawde perfidny. Calosc rozbila sie o brak mentalnego przygotowania Andrzejka ktory po prostu pekal i walił na oślep. Z racji tego ze nie byl przygotowany na taka wojne, musial sie desperacko ratowac bo szans powalic Bowe juz nie mial.

Zauwaz ze w wywiad