Wpis z mikrobloga

tl;dr: ścięłam włosy dla fundacji pomagającej chorym dzieciom i mocno polecam!

Wstęp: włosy na (bardzo) krótko ścięłam po raz pierwszy 15 lat temu. Maksymalna długość, jaką miałam do końca studiów, to była długość do brody i wynikała tylko i wyłącznie z zapomnienia o tym, że pora ciąć. Dwa lata temu zaplotłam miniwarkoczyka i stwierdziłam, że chyba mam ochotę pozaplatać trochę więcej. Przerzuciłam się na naturalne szampony, a do tego kiedt tylko nie musiałam, to nie suszyłam - zaczęłam po prostu dbać o włosy, skoro już miały sobie rosnąć. Podcinałam grzywkę, podcinałam końcówki, tyle. Skutek taki, że mam super zdrowe i błyszczące kłaki.

Rozwinięcie: doszłam do długości, która przestała być wygodna (czekanie 3-4 godziny na wyschnięcie jest średnio przyjazne w zimie, szczególnie, że często myję łeb rano), więc jasne stało się dla mnie cięcie. Z tym, że tym razem nie na krótko (przy tym, co miałam kiedyś ma głowie, to naprawdę nie jest krótko), ale na tyle konkretnie, żeby można było je oddać na perukę.

W Polsce włosy na peruki dla pacjentów onkologicznych zbiera Rak'n'roll, a dla dzieciaków (i onkologicznych, i z rozmaitymi innymi schorzeniami) WeGirls. W poniedziałek idę na pocztę wysłać jednej z tych fundacji kawałek warkocza.

Jeśli ktoś wpadnie na pomysł obcięcia długich włosów (minimum 25 cm długości prostego włosa plus 2-3 cm marginesu od miejsca związania przed cięciem), niech rozważy też taki mały prezent :) Dla Was żadna różnica, a jakiś dzieciak będzie miał o tyle mniej trudne życie, które z powodu chorób i tak do łatwych nie należy. Możecie to zrobić sami w domu, możecie poprosić fryzjera. Nie dawajcie się tym włosom marnować w koszu! Niby nic, ale dla psychiki pacjenta wygląd ma znaczenie, psychika ma z kolei wpływ na leczenie.
Tak że ten... rozważcie :) Zdjęcia robione kalkulatorem.

Instrukcje cięcia:
http://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/
http://wegirls.pl/nasza-fundacja/nasza-fundacja-dolacz-do-nas/jak-moge-pomoc/fundacja-wiecej-informacji/

#czujedobrzeczlowiek #wlosy #pokazwlosy #peruki #raknroll #wegirls #dajwlos #rozowepaski
kasiknocheinmal - tl;dr: ścięłam włosy dla fundacji pomagającej chorym dzieciom i moc...

źródło: comment_rKyIiLKeiq44LchGqBoPs4tFJSI4M0VE.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz