Wpis z mikrobloga

Mircy i Wegierki. Ostatni tydzień poświęciłem na rozmowy ze znajomymi na temat pracy i zarobków w Warszawie. Zgodnie z przewidywaniami, nawet jeśli nie masz wykształcenia a masz powyżej 3 lat doświadczenia w branży (nawet umawianie spotkań przez telefon) to możesz spokojnie znaleźć prace za >6000 brutto a tak właściwie to praca szuka ciebie. Co myślicie? Jakie macie doświadczenia w W-wa?

#korposwiat #pracbaza #warszawa #zarobki
  • 68
@wysprzeglik: z tego co zauważyłam, faktycznie to jest realna stawka, ale musisz spełniać głównie jednen warunek : płynny angielski lub jakiś inny język. Studia nie zawsze są ważne, bardziej liczy się doświadczenie.
@Kajotpe: Mokotów/Ursynów mieszkanie znajdziesz nawet za 6-7k za metr, czasami nawet nie, zależy od inwestycji . Wydaje mi się że Warszawa daje trochę większe możliwości rozwoju i awansu. Sama zaczynałam z pensja 3000 brutto, teraz wzrosła do 5600, a dopiero dwa lata pracuje w branży.
@Kajotpe: ale broń boże nie namawiam. Ja akurat polubilam życie w tym mieście. Mam wielu znajomych którzy nie potrafią i nie chcą tu żyć, ale męczą się bo nie mają lepszej perspektywy u siebie. Ciesz się że masz u siebie dobrą pracę :)
@wysprzeglik: @benzdriver: @bangshespregnant mieszkam od urodzenia i żyję w Warszawie i mogę na swoim przykładzie i dosłownie wszystkich znajomych potwierdzić słowa @wysprzeglik czyli:
- po SGH nie znam nikogo, komu by się źle wiodło (o ile się jako tako starał i ma cokolwiek w głowie). Wszyscy znajomi od razu po studiach >3,5k na ręke. Moja dziewczyna obroniła tydzień temu magistra nawet z #!$%@? e-biznesu, a dzięki temu planuje budżety kampanii