Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu poprosiłem Was o opinię na temat dystrybucji, na jaką warto się przesiąść z Debiana. Otóż, już minął ponad miesiąc od zmiany na Manjaro i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony :). Wszystko działa bezproblemowo, nie ma nic, co by mnie denerwowało, czy coś co bym chciał zmienić, a nie potrafiłbym (lub nie mógłbym znaleźć pomocy z wujkiem G). Ogólnie odczucia wizualne na plus, nawet nie mam potrzeby żeby coś bardzo modyfikować.
Podsumowując, gorąco polecam Manjaro dla osób, które chcą bezproblemowe distro. Praktycznie nie wchodzę w konsolę (no może poza sprawdzeniem vnstat ;) i innymi małymi sprawami), a do pokombinowania mam vps na Arubie (CentOs tam postawiłem) oraz Raspberry Pi :). Dodam także jak wygląda obecnie mój system :).
Pozdrawiam.

@Sebgat @syn_admina

PS Dzięki wielkie dla @napcok oraz @yoloBaklawa którzy polecili tę dystrybucję.
#linux #manjaro #pokazpulpit
Pobierz toporow17 - Jakiś czas temu poprosiłem Was o opinię na temat dystrybucji, na jaką war...
źródło: comment_2n7617sUo6uwuWhFdjOJwYIE7xRow7uE.jpg
  • 12
@a231: jestem zdania, że na komputerze domowym problemy mają praktycznie nie istnieć. Zazwyczaj w Debianie używałem terminala żeby coś naprawić/poprawić. Tutaj tego kłopotu nie mam. Działa praktycznie bez mojej ingerencji. A tak jak dalej wspomniałem, do "zabawy" mam vps-a oraz pi - co mi wystarcza. No i tam jak coś zepsuję to nie ma nerwów, że od nowa trzeba wszystko instalować/konfigurować.

Praktycznie nie wchodzę w konsolę


@toporow17: to zacznij - to w konsoli drzemie prawdziwa potęga i magia Linuksa. Na screenie widać, że jednak wchodzisz :)
A to na dole to cava na przeźroczystym terminalu czy coś innego?
@Melcma: ogólnie to śmieszna sprawa, bo na początku nawet nie wiedziałem jak głupi update zrobić :P, ale na szczęście w Internecie jest wszystko elegancko opisane, więc z tym problemu nie ma. Chociaż od pewnego czasu polegam tylko na graficznym Menadżerze pakietów, który sam sprawdza dostępne aktualizacje i ja tylko zatwierdzam, bądź nie ;).