Wpis z mikrobloga

@aliosza: ludziom, ktorzy pod koniec 2017 proponuja ci archaiczne lutownice z koncowkami dociskanymi do grzalek ceramicznych podziekuj i popukaj im po czole. Tak jak napisał zachwiej do 200 zl to jedynie ts100 i tego typu pochodne czyli elektroniki sterujące kartridżami ala Hakko T12. Jaka jest roznica miedzy kartridżem a dociskana grzalka to zobacz np tu http://youtu.be/HgrB5P-rDLw?t=2m15s

Jest wiecej rozwiazan typu ts100 np BK950D albo rozne warianty zestawów z T12 począwszy od
@aliosza: mam tylko ts100 kupiłem z ciekawości bo do pracy i hobby mam jbc nase. TS100 działa bardzo dobrze i to jest zupełnie inna liga niż wszystkie 3 cyfrowe chinole - wiem bo też miałem stację 2w1 baku. Ts100 jak się można domyślić jest nie do pobicia w kategorii możliwości/mobilność. Do stosowania tylko w domu i stania na biurku wziąłbym, któryś z tych zestawów T12 na układzie stm32 bo to taki
@aliosza: Używam lutownic codziennie w domu i w pracy ale nie mam ci nic do powiedzenia, niestety. W pracy mam jbc ale to raczej 2k niż 200 pln, w domu sobie sam zmontowałem i zaprogramowałem sterownik do lutownicy (kolba i groty jbc 245) ale sama kolba i grot (minifala) to koszt 370 pln.
Nie brałbym ani nie polecam nic z grzałka ceramiczną lub grotów bez zintegrowanej grzałki. Nie polecam też żadnej
@aliosza: na banggod, wzialem pare zapasowych grotów. Obecnie wolalbym, ktoras z tych ministacji t12 bo do nich sa standardowe kolby w ktore sie zmiesci t12. Do ts100 t12 tez wchodzi ale powstaje potworek bo kartridz jest 2x wiekszy niz ts100.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Konrad972: kupiłem KSGER z Ali, plus kilka różnych grzałek. Naprawdę polecam. Nagrzewa się w kilka sekund, da się tym nawet grube kable lutować. Do moich potrzeb (arduino, nawet jakieś smd) jest idealne.