Wpis z mikrobloga

Wiecie co, tak na co dzień nie interesuje mnie za bardzo #polityka, bo to jedno wielkie bagno. Ale jak patrzę co robi z tym krajem #pis i #dobrazmiana... w sumie to aż płakać się chce z bezsilności. Krok po kroku Jarek próbuje zawładnąć naszym życiem i aż do następnych wyborów nie da się z tym nic zrobić - to jest zakładając, że do wyborów nie zdążą pozmieniać prawa tak, że będziemy mieli drugą Rosję i 140%. Z każdym kolejnym głupim pomysłem i głupim prawem widmo emigracji staje się coraz bardziej realne, chociaż nigdy nie chciałam się z Polski wyjeżdżać.
I pomyśleć że ludzie sprzedali swoją wolność za głupie 500zł. (,)
  • 23
@FPmaster: na przykład zakazując mi pracy w handlu lub korzystania z tegoż handlu w niedzielę nawet jeśli mam na to ochotę. Na przykład opracowując projekt ustawy ograniczającej możliwość pracy z domu do wyjątkowych przypadków. Wymuszając na mnie kupowanie tabletki po na zapas, bo w momencie kiedy będzie mi potrzebna nie mam już możliwości kupienia jej w ciągu 24h. Zastanawiając się nad ograniczeniem dostępności alkoholu w godzinach nocnych.* Mam wymieniać dalej?

@nacpanazielonka: Zakaz handlu w niedziele obejmuje tylko co drugi tydzień, więc pracować i korzystać z ich usług dalej będziesz mogła. Skoro reszta tabletek antykoncepcyjnych są na receptę i nikt się o to wcześniej nie burzył, to skąd nagle walka o tabletki PO? One są jakieś wyjątkowe? O "dostępności" alkoholu są dopiero pomysły, więc sobie gdybać narazie możecie. Tak możesz dalej wymieniać.

@FPmaster: jako studentka dzienna mogę pracować tylko w weekendy. Bez tych dwóch niedziel nie dam rady nawet pół etatu wyciągnąć. A i korzystać z usług też będę mogła tylko w dwie niedziele - a jeśli ja chcę w każdą, bo nie wiem, taki mam zwyczaj?
Tabletka po jest wyjątkowa, bo musisz ją zażyć jak najszybciej. Między "gumka pęka w sobotę o 22, jadę do apteki i biorę tabsa o 23" a
@nacpanazielonka: To postaw się w przypadku osób, które muszą pracować w niedziele bo innego wyjścia nie mają, więc dla nich co druga niedziela wolna jest dobrym rozwiązaniem, a takich osób jest o wiele więcej niż studentów chcących sobie dorobić w weekendy. Nie oceniam czy słuszna jest idea tabletki PO na recepte, ale skoro inne środki są, to ta według spójności? też powinna być. Akurat jak nie popieram za bardzo Pis'u tak
@FPmaster: pracowałeś kiedyś w sklepie? Ja tak. Nigdy nie było zmuszania do pracy w niedzielę, zawsze zespół się dogadywał. Jedyne osoby które naprawdę muszą pracować w niedziele to właśnie studenci dzienni.
Poza tym co z np. kelnerkami które pracują w niedzielę? W czym są gorsze od kasjerek?

Tabletka po jest wyjątkowa. Tu się liczy czas. A i tak nikt nikogo nie bada jak ją wypisuje.

Wymień mi jakikolwiek plus likwidacji gimnazjów.
@nacpanazielonka: W niczym nie są gorsze, dlatego ta "reforma" jest nie przemyślana i jak ją wprowadzają to powinni uwzględnić każdy zawód. Chociażby kwestie wychowawcze, gdzie wpychanie nastolatków w totalnie nowe środowisko, jest moim zdaniem dość słabym pomysłem.
będziemy mieli drugą Rosję


@nacpanazielonka: albo Niemcy, zobacz, że za naszą zachodnią granicą też cała władza jest w rękach 1 osoby od dobrych kilku lat. Jakby dodać do tego, że nic ważnego w UE nie dzieje sie bez jej przyzwolenia to całkiem niezłe osiągnięcie w porównaniu z Putinem.
@nacpanazielonka: "Przeładowane szkoły i przez to zmianowy plan lekcji" Nie możesz tego przewidzieć dopóki to nie wejdzie w życie. Fakt podstawa powinna być budowana od długiego czasu, a aktualnie jest to wprowadzane byle jak najszybciej, bo się obiecało w wyborach.
że za naszą zachodnią granicą też cała władza jest w rękach 1 osoby od dobrych kilku lat.


@stan-tookie-1: No bo w Niemczech nie ma Trybunału Konstytucyjnego, ani Sądu Najwyższego... No, i oczywiście wolnych mediów nie ma (tak, wiem, wy święcie w to wierzycie), a Merkel zabija przeciwników politycznych, zakazuje demonstracji i wsadza do więzienia aktywistów.

Nie zdawałam sobie sprawy, ze masz aż tak mózg wyprany.

1. Niemcy na kolejną kadencję wybrali