Wpis z mikrobloga

Opinie o #elex na #steam wbrew obawom są w większości pozytywne (75%) tak samo jak większość recenzentów ocenia tą grę bardzo wysoko (oceny w skali 8-9) jak na jej liczne błędy techniczne. Wszyscy zgadzają się co do jednego ta gra to drewno, ale jest na tyle ładnie ociosane i wyglądem przypomina heban że tak naprawdę nawet już nie zwracają uwagi na to.

Po krótce czy warto kupić go teraz?
Tak, pod warunkiem że jesteś fanem staro szkolnych RPG lub przez ostatnie 10 lat nie interesowałeś się grami. Jest to definitywnie najlepszy RPG który wyszedł w ostatnich miesiącach i patrząc na rozpiskę premier nie zapowiada się abyśmy dostali w najbliższych kolejnych coś ciekawego.
  • 9
Divinity OS2


@corinarh: tak, to bardzo dobra gra ale wygląda tragicznie dla kogoś takiego jak ja który jestem uczulony na rzut izometryczny. To są kompletnie różne gry, podchodzące pod inny gatunek Divinity jest bardziej jak Diablo 2 i pod to możesz porównywać. Choć nawet i to trudno zrobić bo będzie to porównanie nudnej turówki ze slasherem.
@shus: tylk i wyłącznie pod warunkiem że podobał ci się risen 2 i risen 3, bo gra powiela dokładnie te same błędy i ma dokładnie tak samo beznadziejny system walki, jeśli przeżyjesz grafikę i fatalny system walki to elex jest dla ciebie, inaczej czekaj na pół roku i gra będzie za 40-50 zł
Tak jak pisałem bardziej miałem na myśli RPG trójwymiarowe z takim rozmachem jak chociażby Mass efect andromeda który został skopany (głównie fabularnie i ideowo).
O co chodzi z tym hejtem i obrażaniem pod tym tagiem, mam wrażenie że niektórzy nie śpią tylko piszą komentarze w stylu: "elex to gówno, hur dur".
Niektórzy nie lubią turówek albo slasherów i czekają na tego typu gry, ja się świetnie bawiłem i polecam tą grę. Jak