Wpis z mikrobloga

Kilka biblijnych nakazów, którzy nikt już nie przestrzega. Jeden z powodów dla których uważam że Boga wymyślili ludzie.

- Kobiety mają zakaz przemawiania na spotkaniach
kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo6 nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu. (List do Koryntian 14:34-35)

- Jeżeli porwiesz i zgwałcisz dziewicę, a następnie zapłacisz jej ojcu, będzie ona Twoją żoną aż do śmierci.
Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej g---t zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie. (Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29)

- Jeżeli dwóch mężczyzn będzie się bić i żona jednego z nich będzie ich chciała rozdzielić. Jeżeli przypadkiem złapie Cię za fujarkę, będziesz mógł jej odłupać rękę.
Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. (Księga Powtórzonego Prawa 25:11-12)

#ateizm #braciawniewierze
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SH91: Ludzie desperacko potrzebowali odpowiedzi na niektóre bardzo ważne pytania* i stworzyli do tej pomocy Boga.

Jak powstał świat - Bóg go stworzył.
Jak powstało niebo - Bóg je stworzył.
Słońce - Bóg je stworzył.
Człowiek - Bóg
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: ja to wszystko wiem, prawie 3 lata wykopkom staralem sie tlumaczyc to, ale nie pyklo u wiekszosci.

Bylem 8 lat ministrantem i 3 razy czytalem Biblie, wiec nie musisz mi tlumaczyc oczywistosci czlowiekowi ktory stawia mozg i logike ponad opowiastki sprzed 2000 lat. Madre opowiastki, ale tylko opowiastki. Harry Potter tez ma pare ciekawych moralow :)
  • Odpowiedz
3 razy czytalem Biblie


@SH91: podziwiam, podchodziłem wiele razy, nie dawałem rady. Bełkot okrutny.

Chociaż wciąż mam ambicję ogarnąć chociaż księgi historyczne - jakby nie było, jakąś tam wartość poznawczą mają, są nawet źródłem historycznym opisującym historię tych ziem i zamieszkujących je ludów (co prawda wszystko mocno polane sosem fantasy, ale to inna sprawa).

I też byłem 2,5 roku lektorem, poznałem troszkę to wszystko od środka, mam pojęcie jako-takie o
  • Odpowiedz
@haes82: Pierwszy raz podchodzilem bedac gleboko wierzacym, w wieku 12 lat, pozniej sceptycznie nastawiony w wieku lat 14, a pozniej pod katem historyczno-naukowym majac 16 lat i jak zobaczylem ile tam jest niespojnosci to mi witki opadly. Szczegolnie ze Kosciol wybral tylko te Ewangelie ktore im pasowaly do image Jezusa, a i tak w tych 4 Apostolowie nie potrafia sie "dogadac" kiedy rzeczony sie urodzil.

Moim zdaniem, jak wczesniej wspomnialem, Biblia to zbior ciekawych i czasem madrych przypowiesci z moralem, ale nic wiecej. Wszak Swinki 3 tez maja moral.

Stary Testament to kosmos. Gwiezdne Wojny na naszej planecie. Pod katem "historycznym" polecam Nowy. Choc juz taki nowy nie jest. Ma wszak 2000 lat. Wiec jest Mniej-Starym
  • Odpowiedz
ale Boga wymyslili ludzie i to wiadomo nie od dzis


@SH91: Jestem chrześcijanką, ale fakt istnienia bądź nie Boga uważam za kompletnie drugorzędny w tym biznesie.
  • Odpowiedz
wierze w wasza zyczliwosc


@SH91: Właśnie to. "Byłem głodny, a daliście mi jeść". I więcej, "Miłujcie waszych nieprzyjaciół". A czy kogoś do tego motywują słowa Jezusa czy Buddy (w naszym kręgu kulturowym to będzie raczej Jezus), czy jakiś indywidualny kompas moralny, to zupełnie nieistotne. Jeśli Bóg istnieje, nie ma do niego innej drogi jak tylko przez drugiego człowieka.
  • Odpowiedz
@Andreth: I to jest bardzo zdrowe podejscie. Jedni czerpia z Harrego Potter inni z Gwiezdnych Wojen, jeszcze inni z Wladcy Pierscieni, a Ty z Biblii. Jesli podazasz za swoim kompasem moralnym i jego sie trzymasz i pocieszenie Ci przynosi ta ksiega. Bardzo fajnie i dobrze dla Ciebie, wazne by byc dobrym czlowiekiem nie zwazajac na czym opiera sie jego wiara.

Milej soboty wartosciowa Mirabelko :)
  • Odpowiedz
pocieszenie Ci przynosi ta ksiega


@SH91: Tak średnio przynosi, poważnie brane chrześcijaństwo jest cholernie wymagające.

Milej soboty wartosciowa Mirabelko :)


Nawzajem :)
  • Odpowiedz
- Jeżeli dwóch mężczyzn będzie się bić i żona jednego z nich będzie ich chciała rozdzielić. Jeżeli przypadkiem złapie Cię za fujarkę, będziesz mógł jej odłupać rękę.

Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. (Księga Powtórzonego Prawa
  • Odpowiedz