Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: można jeść wszystko śmiało, tylko unikaj naprężeń na zamkach. po jabłkach, burgerach i większych rzeczach zawsze jest dużo dłubania w drutach. nie polecam za to żucia plastikowych wykałaczek - wykruszył mi się przez to cement spod pierścienia
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: te wyciory u mnie nie mieszczą się między tylnymi zębami, więc marny pożytek. muszę na to załatwić irygator. czuję że to będzie duża ulga w zastępstwie dłubania nitką czy wykałaczkami.

w miejscach największego kontaktu z zamkiem będą podrażnienia, ale nie jak po rwaniu i antybiotyku, spokojnie ;) aparat na gumki czy bezligaturowy?
  • Odpowiedz
@pierzak: Ja wyciora planuje uzywac do usuwania zarcia z pod tego drugika, nie zamierzam wciskac miedzy zeby. Do czyszczenia zebow mam elektryczna szczotke. Ale ten irygator mnie zaintrygowal... go sie uzywa ze szczotka, tak? Nie zamiast?

aparat na gumki czy bezligaturowy?

Nie wiem ktory jest ktory, mam takie zamki "doklejone" do zebow, drucik, i gumeczki ochronne w kolorze jaki wybralem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najprostsza opcja
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Gumka to inaczej ligatura. Skoro masz na każdym zamku łuk przytwierdzony gumką, to aparat ligaturowy. Ma generalnie szersze i mniej ostre zamki, także nie będzie takiego hardkoru jak mógłby być ;) Trzeba przeczekać i tyla.

Igyrator to taka plujka plująca wodnym dżetem między zęby pod wysokim ciśnieniem. Nie zastąpi szczotkowania (którym ja notabene radzę sobie w większości przypadków) ale możliwe że da radę oczyszczać skutecznie przestrzenie międzyzębowe.
  • Odpowiedz
Igyrator to taka plujka plująca wodnym dżetem między zęby pod wysokim ciśnieniem. Nie zastąpi szczotkowania (którym ja notabene radzę sobie w większości przypadków) ale możliwe że da radę oczyszczać skutecznie przestrzenie międzyzębowe.


@pierzak: Czyli to raczej po to aby zachowac zdrowe zeby i pozbyc/nie dopuscic do powstania kamienia, tak?
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: Do ogólnego czyszczenia. Jeśli masz takie warunki, że na styku zębów zalegają ci resztki i nie masz jak tam dotrzeć, to alternatywą dla nitkowania, (gdzie nitki z utwardzonymi, woskowanymi końcówkami muszą być przeprowadzane pod łukiem) jest właśnie irygator. Utrzymywanie takiego stanu to gwarant próchnicy na obu zębach.
  • Odpowiedz
@DryfWiatrowZachodnich: taki mini karsher do zębów. Przed szczotkowaniem :)


@rajdi: Jesli koncowki sa wymienne, chyba wiem co rodzice dostana pod choinke xD

Jeśli masz takie warunki, że na styku zębów zalegają ci resztki i nie masz jak tam dotrzeć, to alternatywą dla nitkowania, (gdzie nitki z utwardzonymi, woskowanymi końcówkami muszą być przeprowadzane pod łukiem) jest właśnie irygator.


@pierzak: Mam 2 miejsca gdzie zawsze niemal zaklinuje sie kawal zarcia

Polecicie
  • Odpowiedz