Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirasy jest problem. Moje #xiaomi roadmi pali mi bezpieczniki od gniazdka samochodowego. Dzieje się to tylko gdy przypadkiem nim porusze, więc podejrzewam że w którymś miejscu spina się + z -. Myślę o tym żeby poprowadzić dodatkowe gniazdko na ostro z akumulatora i tam go podłączyć bez bezpiecznikow. Ew samo urządzenie na ostro do plusa i minusa żeby nie mogło się zewrzec. Co może się stać bez bezoiecznika? Spali tylko przewody do dodatkowego gniazdka czy może cała instalację #!$%@? ? Co robić jak żyć?
#motoryzacja #pytaniedoeksperta #elektronika #diy
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wudoef #!$%@?.
Weź to podłącz przez żarówkę 21W lub jakimś halogenem 55W. Wtedy nie spali bezpiecznika tylko żarówkę zaświeci. Nigdy na krótko bo raz stopi kabel a drugi raz go zapali.
  • Odpowiedz
  • 0
@wudoef styka sie ładowarki minusy z plusem najprawdopodobniej. Nic wiecej nie powinno sie stać... zerknij do gniazda w aucie czy plus nie ma skrzydełek ktore sie zwieraja w monencie wetknięcia i ruszania ladowarka
  • Odpowiedz
@wudoef zamykasz obwód i bezpiecznik się przepala. Jak wpinasz żarówkę to ona się zaświeci. To jest prosty myk dla każdego elektronika.
Dzięki temu patentowi co zrobiłem u kumpla dowiedzieliśmy się, że zwarcie od czasu do czasu robi pompa paliwa. Bo wtedy jeb bezpiecznik i nie wiadomo co szukać a tak zapaliła się tylko żarówka i wykluczaliśmy wypinająć po kolei.
  • Odpowiedz
@wudoef: zarowka wpieta szeregowo nie #!$%@? ci auta w przeciwienstwie do zwarcia bezpiecznika na stale.
Ale lepiej poszukac przyczyne zwarc i wyeliminowac. obkleilbym tasma izolacyjna ten roidmi w miejscu gdzie robie zwarcie
  • Odpowiedz
@wudoef: I doszedłeś do tego, co to było? Dzieje mi się tak samo, ale myślałem, że to wtedy jak podłączam telefon do ładowania, że ma za duży prąd. No ale ostatnio ładowało mi całą trasę i było ok, więc może naprawdę gdzieś się zwiera.
  • Odpowiedz