Wpis z mikrobloga

Drogie Mirko,
Zastanawiam się nad kupnem samochodu i tutaj rozważałem różne modele i póki co zainteresowałem się głównie Mazdą 6 Igen 2.0 MZR, Audi A4 B7 1.8T i Skodą Octavią IIgen (najpewniej) 1.6 MPI. Roczniki najpewniej 2005-2009.
I teraz moja prośba o radę. Co byłoby tu najlepszym wyborem? A może warto zainteresować się jakimś innym modelem? Jeżeli chodzi o to czego oczekuję od samochodu to jest to przede wszystkim bezawaryjność, a potem komfort jazdy i przestronność. Wszystkie auta w benzynie (ew. +lpg). Kwota jaką chciałbym poświęcić to 15-25k. Z miejsca też eliminuję Volkswageny, Renaulty, Fiaty, Kie, Hyundaie, Beemki bo po prostu mi się nie podobają. Liczę na Was, proszę doradźcie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wołam @benzdriver bo z tego co się orientuję masz bogatą wiedzę w tym temacie.
#motoryzacja #kupnosamochodu #mirekhandlarz #auto
  • 14
@Vitru: Spróbuj Mondeo mk4, do 25k powinieneś znaleźć jakąś benzynę z 2007 roku, aczkolwiek jest to dolna granica. Ewentualnie Focus, ale on do gazu może nie być za dobry, aczkolwiek różnie to mówią. Najpewniejszy 2.0 16V.
Jest jeszcze Avensis z tych lat ale estetykę ma specyficzną, trzeba lubić. Tam trzeba unikać motoru 1.8 bo ponoc bierze olej, a 2.0 jest znowuż na wtrysku bezpośrednim i instalacja gazowa będzie sporo kosztować.
Volvo
@Vitru: mazda = bezawaryjna ale słabo z wyciszeniem a do tego poszycie cienkie jak papier i rudy chwyta , ołdi ciasny + rudy , skoda = kupa upss kura ( ͡° ͜ʖ ͡°) motor z innej epoki wyciszenia zero, zwykły tani dupowóz
@DanekRBI: Właśnie o fordach sporo się nasłuchałem negatywnych opinii, zarówno o mondeo jak i o focusie i trochę się ich boję szczerze mówiąc. Ten gaz to nie jest żadna konieczność w moim wypadku także nie sugerujcie się tym tak bardzo ;) Avensis faktycznie nie bardzo mi pasuje ze względu na wygląd. Natomiast S40 już jak najbardziej, można powiedzieć, że był to mój cel nr1, ale po rozmowie 2 różnymi mechanikami trochę
@Vitru: silniki benzynowe w fordzie to ta sama rodzina , zawias buda to samo w mondeo i volvo , volvo v70 ( s60 , xc 70 s 80 ) z całej trójki łoś ma najlepsze blachy ale za to traci na dynamice bo jest ciężki no i te automatyczne skrzynie , nie ma ideału ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Vitru: Tak jak napisał sailor (ahoj!) - volvo i ford przez pewien czas byli jednością, toteż np s60 było robione na płycie podłogowej mondeo mk4. Mazda też przez pewien czas ściśle współpracowała z Fordem czego wynikiem był silnik 2.0 16v, który ponoć zaprojektowała właśnie mazda. Rzeczywiście volvo ma kiepskie skrzynie automatyczne, ale niezawodność stoi na wysokim poziomie.
Ja powiem tak, nie ma auta idealnego, ale odrzucając z marszu szroty i rzeczywiście