Wpis z mikrobloga

@medevacs: Ale jak widać nie zapłacimy, bo się wydygał i sporo jest takich którzy dopiero wtedy płacą jak im stanie przed oczami wizja paru dni "urlopu". Tak by pewnie długo jeszcze nie zapłacił, a tak wystarczyło jedno pismo, koperta, znaczek i stażysta i uregulowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale tak serio, to co do zasady racja. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
dobra nie chodzi tu o szczegóły. Czy człowiek dostanie suchy chleb czy pełne menu to chodzi o to, że pobyt takiego człowieka mimo wszystko kosztuje nie jego a nas. Zamiast z człowieka jednak ściągnąć jakoś te 500zł albo dowalić mu karę uciążliwą dla niego tak naprawdę ukarano nas podatników, bo my za jego pobyt zapłacimy (mniejsza o to czy zapłacimy za schabowego na obiad czy za bułkę).


@medevacs: Ale jak
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Za długi nie. Za niezapłaconą grzywnę tak - to jest po prostu zmiana sposobu wykonania kary za jakieś tam wykroczenie - jak się komuś grzywna nie podoba no to się go wsadza do pudła na kilka dni albo nakazuje prace społecznie użyteczne. Ewentualnie możesz iść do pudła za np. wyłudzenie kredytu - jak weźmiesz 100000 z banku po czym postanowisz w ogóle nie płacić to bank zwykle pójdzie z
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: Jest jeszcze jedna sytuacja, gdzie można trafić za kratki za długi - jak 3 razy w ciągu roku dostaniesz opłatę dodatkową za przejazd bez ważnego biletu w komunikacji publicznej i jej nie zapłacisz (dokładne sformułowanie jest nieco inne, ale możesz sobie sprawdzić w kodeksie;)) @medevacs: Próba ściągnięcia pięciu stów doprowadziła by do sytuacji kiedy kara jest nieadekwatna do czynu - drugie tyle co ta grzywna by wyszło
  • Odpowiedz
  • 1
XD jeżeli ktoś myśli że to pismo nagle zmotywowało mnie do zapłacenia tej grzywny jest w błędzie. Nie miałem pełnych majtek gówna itp . Po prostu najwyzczajniej w świecie przez wakacje zapomniałem zapłacic (a że ciągle byłem na walizkach odkładałem ) (termin zapłaty był do 28 lipca bodajże ) no i pisemko przyszło więc zapłaciłem (już kilkanaście razy te 500zl zarobiłem ) wrzuciłem to bardziej jako ciekawostkę ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Analizator: Za dawanie na psy od razu c--j w dupę. Jako świeżak będziesz na odstawce. Roman ci powie, co i jak. Na bajerę masz podklepywać do mnie. Przez pierwszy tydzień chodzisz na wszystkie spacery. Zobaczymy, czy nikt ci nie będzie jechał po rajtach. To kojo jest twoje.
  • Odpowiedz
5 stówek za pięć dni? Chłopie! Idź! Ja pierdziele gdyby mi w robocie płacili 5 dni za leżenie i nic nie robienie 5 stówek to ja bym uśmiechnięty od ucha do ucha szedł tam...
W sumie to kurde... Mam płacone jak w więzieniu a i czuje się jak w więzieniu...
  • Odpowiedz