Wpis z mikrobloga

Ktos z Was moze byl/jest na kontrakcie IT w Holandii? Rozwazam znalezienie krotkoterminowego kontraktu w przyszlym roku i mam kilka pytan:
1. Jak wyglada rozliczanie zarobkow w Polsce i Holandii?
2. Czy trudno znalezc taki kontrakt? Mam kilka lat doswiadczenia w Javie.
3. Czy to sie oplaca(zarobki do kosztow utrzymania przez te kilka miesiecy)?

#it #programowanie #emigracja #praca #holandia
  • 16
@Forin:
1. Jak masz firmę w PL i w Polsce masz centrum swoich interesów to możesz pracować do 6miesięcy w Holandii w roku podatkowym i rozliczać się w PL. Powyżej 6miesięcy musisz płacić podatki w NL.
2. Jeśli się znasz na tym to chyba nie. Umów się na jakieś rozmowy i sam się dowiesz. Dobrze mieć już wcześniej firmę, VAT, A1.
3. Stawka na pewno wyższa niż w PL, koszty też,
@Forin: Znajomy pracował przez jakieś 3-4 miesiące w Holandii na jakimś zbieraniu czegoś tam. Chlał, pracował i jarał. Wrócił z kilkoma tysiącami złotych w kieszeni. Także, jak JAVA, to większe zarobki - więcej odłożysz, tak, opłaca się według mnie.
Edit: w Polsce był zarejestrowany jako bezrobotny, więc pobierał jeszcze do tego zasiłek ( ͜͡ʖ ͡€)
@280bhp: niekoniecznie - od około roku można zauważyć wzrost popularności zatrudniania ludzi jako kontraktowcow zamiast bezpośrednio. Wystarczy sie ogłosić na LinkedIn i ludzie sami zaczną walić drzwiami i oknami
co z ubezpieczeniami zjada 60% wynagrodzeni


@elmccd: nie prawda, jako ZZP masz spore ulgi, pierwsze 10k wolne od podatku itp, bierzesz auto w leasing, wrzucasz w koszty itd
@elmccd: na jego miejscu znalazl bym jakas polska ksiegowa i rozwazyl za i przeciw
zaplaci jej paredziesiat euro miesiecznie a ona ogarnie cala papierologie