Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko do mirkow #programista15k i innych z #it co polecacie do nauki "webdevu", ogarniam jako tako html,css i co nie co JS.(nawet jakies podstawy podstaw bootstrapa). Co polecacie do nauki jakie tutoriale/kursy/materialy itp itd mogą być płatne chociaz podejrzewam ze nie jest to konieczne bo sporo wartosciowych rzeczy jest for free w necie. Dodam że moim zdaniem brakuje mi głównie praktyki a samemu z głowy wymyślić co by tu zrobić jest mi cieżko.
#programowanie #pracait
  • 8
Jak chcesz byc programista 15k, to bez angielskiego i umiejetnosci uczenia sie prosto z dokumentacji, nie dojedziesz do tych 15k. Wiec ucz sie z dokumentacji, wszystkiego, nie wazne, czy cos Ci jest potrzebne na dany czas czy nie. Wazne, abys wiedzial jakie sa mozliwosci i w razie potrzeby, wrocisz do tego do zrodla. Wiele razy robilem cos na około, bo nie wiedziałem, ze jest na to proste "oficialne" rozwiazanie :P

Ksiazki tez
@andrew1985: angielski znam na poziomie pozwalajacym zrozumiec dokumentacje, czasem "problemy" rozwiazuje z pomoca dokumentacji(a cześciej patrze na moje wczesniejsze projekty gdzie czegos uzylem aby sobie przypomniec co i jak sie je). Dałem tak programista15k bardziej jako mem niz chec moich zarobkow(przynajmniej w najblizszych kilku latach) ;) bo poki co jestem na etapie nauki podstaw i licze na to ze chwyce robote za 2-3k i bede dalej sie uczyl w tym kierunku.
Polecam zrobic sobie solidne podstawy, wlasnie przerabiajac dokumentacje w deche, kupuj sobie systematycznie ksiazki i przerabiaj je od pierwszej strony do ostatniej, nawet jak cos jest nudne i wydaje Ci sie, ze tego nie uzyjesz. To ci sie spłaci. No i praktyka, wymysl sobie projekt jakis i go zrealizuje. Np. zrob sobie swojego czata, kopie FB, portal dla piesków lub cos innego :)
@turtelian: wpisz sobie w google "p1xt" i wejdź na jego githuba w "guides". Tam jest kilka list, Ciebie powinny zainteresować "job ready" (krótsza wersja, choć i tak pewnie z +rok zajmuje ogarnięcie tego) albo "web development and computer science" (dluzsza droga). I FAQ też przeczytać warto zanim zaczniesz
@kasztanozord: Nie jestem ekspertem, sam dopiero od kilku tygodni przerabiam ten dłuższy wariant, ale zdaje mi się, że oba (a szczególnie właśnie ten dłuższy) warianty to full-stack. P1xt nie zrobił chyba listy wyłącznie pod back-end. Szukaj czegoś na reddicie, subreddit /r/learnprogramming.