Wpis z mikrobloga

Spotkał się ktoś z degradacją opon z zestawów systemowych? Kilkanaście z nich było pokrytych klejącą mazią. Umyłem je wodą z mydłem, później z ajaxem, ale to nic nie dało. Zostają ślady paznokci przy mocniejszym nacisku. Wygląda na to, że są z zestawów '96+ (z dwoma wyjątkami, których nie dam rady przyporządkować), ich odpowiedniki z '85 czy '91 są w porządku.

#lego
  • 5
@Equilibrium: Tak się dzieje z niektórymi rocznikami chyba. Tzn. z żadnymi które mam od nowości, nawet z lat 80tych i wczesnych 90tych nic takiego się nie stało. Ale w paru używkach które kupiłem był taki problem. Reszta klocków była w stanie idealnym, więc nie wiem czy to kwestia złego przechowywania, czy produkcji. Być może były też umyte w zbyt gorącej wodzie.

Ale problem jest ogólnie znany. Już parę razy od różnych
@Kalais: Czyli to nie tylko u mnie :) Wszystkie klocki myłem, sortowałem i pakowałem w tym samym czasie. Jeden zestaw był w pudełku, reszta popakowana w woreczkach i włożona do większego worka, więc to chyba nie była wina przechowywania czy temperatury wody. Akurat łatwo mi było przyporządkować (w większości) koła do zestawów i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to właśnie lata ich produkcji '96 - '99 (oprócz 2 opon,