Wpis z mikrobloga

Niezbyt przepadam za Mistycyzmem Popkulturowym (wspominałem nawet kiedyś o tym), ale ta jego notka na temat nietolerancji ekonomicznej w "Deus Ex: Mankind Divided" to złoto!
https://mistycyzmpopkulturowy.blogspot.com/2017/09/ludzkosc-ekonomicznie-niepodzielona.html

Najbardziej podoba mi się to zdanie:

Dostajemy zatem fantazję o gnębionej klasie średniej ubraną w imaginarium prześladowań etnicznych. Dobrze prosperująca klasa średnia o relatywnie wysokim statusie społecznym bardzo lubi tego typu narracje, być może z uwagi na brak wartościowych ośrodków tożsamościowych, które posiadają środowiska LGBT oraz mniejszości etniczne walczące o równe prawa i godne traktowanie. Dla klasy średniej prześladowania są przyjemną fantazją dającą poczucie ważności, grupowej solidarności i celowości w tych dziwacznych czasach płynnego postmodernizmu. Dla grup prawdziwie prześladowanych i dyskryminowanych to zazwyczaj rozpaczliwa, mozolna walka o uzyskanie minimum praw do bezpieczeństwa i samostanowienia.


Swoją drogą, dobrze, że Mistycyzm Popkulturowy zaczął wrzucać muzykę na swój fanpejdż. Gdyby nie to to nigdy nie znalazłbym tego.
#mistycyzmpopkulturowy #blogerzy #popkultura #grykomputerowe #deusexmankinddivided #nietolerancjaekonomiczna #neuropa #4konserwy #muzyka #indietronica
Stooleyqa - Niezbyt przepadam za Mistycyzmem Popkulturowym (wspominałem nawet kiedyś ...