Wpis z mikrobloga

@Kielek96: bo tego nie robi sie w ten sposob, chyba ze nie ma innej opcji. Zastanow sie jakbys ty to zrobil, gdyby to byli twoi znajomi w partii. Ja to widze tak:

1. Rozmowa z szefową rządu.
2. Druga rozmowa, upomnienie.
3. Kontrolowany przeciek do mediów, żeby dać presję na partię (tu wg mnie jesteśmy).
4. W miedzy czasie rozmowa z np Gowinem i innymi czlonkami rzadu zeby od sroda na
@Haqim: Ja to oczywiście wiem :) Tylko zastanawia mnie co zrobi Prezydent jeśli Premier rządu oraz Prezes partii rządzącej zignoruje póki co zakulisową prośbę,wtedy Duda nie będzie miał wyjścia a PIS nie może tego o tak zignorować,bo ogłoszenie tego publicznie przez Prezydenta mogłoby skompromitować obóz "dobrej zmiany",pytanie tylko jak zdymisjonować Macierewicza bez zbędnych strat wizerunkowych
@Kielek96: Tylko kto tu ma silniejsza pozycje? Nie Szydlo, nie Duda, tylko Macierewicz. Szybciej IMO PiS pozbedzie sie prezydenta ktory robi problemy. Jezeli zrobia to szybko to do nastepnych wyborow nie bedzie mial elektoratu w ogole. Anty-PiS i tak na niego nie zaglosuje, pro-PiS bedzie mialo innego kandydata wypromowanego przez ich trolle, przy Dudzie zostalby pewnie tylko elektorat Kukiza i okolice. Pewnie, dla wszystkich wygodniejsze jest status quo, ale jak Duda
@Haqim: Duda jest prezydentem,a to jest urząd który daje dużo możliwości,jakby grał na niepodległość to zyskałby też sporo elektoratu środka,no bo nie oszukujmy się,PiS nie wygrał dlatego że był tak kochany w narodzie,ale wygrał przez to że ludzie mieli dość PO oraz przez to że SLD i Korwin nie weszło do sejmu a także przez to że PiS zagłosował elektorat tak zwanego centrum,poza tym kogo może PiS wystawić na Prezydenta w
@Kielek96: Nie doceniasz machiny propagandowej piS. Za dwa lata obsmarowaliby Dude w mediach tak jak chca. A nowy kandydat nie ma znaczenia, Dudy tez nikt prawie nie znal, mysleli ze to ten z Solidarnosci.
A co do urzedu, jakie mozliwosci? Te wynikajace z Konstytucji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Haqim: Daję dużo możliwości medialnych bo jednak to jest Prezydent RP,uprawnień ma mało,ale jednak ma prawo weta i jest zwierzchnikiem sił zbrojnych może też rozwiązać sejm,oj tak machinę propagandową mają niezłą w szczególności TVPpis i Republika która przypomina tą z Korei Północnej prawdą jest że potrafią zniszczyć i oczerniać człowieka,ale jak Kanie Rachonie,Holeckie i telewizje Republiki wytłumaczyli że wjeżdżają na prezydenta którego sam PiS wystawił w ostatnich wyborach ? Wiesz ja